StartWiadomości Wiadomości dnia Wywiady

Kuczera w Radiu 90: Budowa parkingu wielopoziomowego porządkuje przestrzeń

O to pytaliśmy w porannej rozmowie Prezydenta Rybnika Piotra Kuczerę:

Przez ostatnie 25 lat są dwa duże miejsca parkingowe – obok Urzędu Miasta i na Hallera, idziemy w górę i pozyskujemy tą przestrzeń, likwidując miejsca parkingowe bardzo rozlane w tym terenie. Oszczędzamy w ten sposób miejsce. Oprócz funkcji parkingowej przewiduję w przyszłości, że na parterze pojawi się hala targowa. To nie kłóci się z polityką wyprowadzenia ruchu z centrum miasta z prostego powodu, jest tak, że i tak nie wyprowadzimy całego ruchu. Jest coś takiego jak przyzwyczajenie i coś takiego jak koncepcja „Rzeczna”.

Budowa parkingu zmienia także estetykę w centrum miasta:

(…) Planujemy wprowadzić w wyglądzie parkingu elementy zielone. Zaplanowano na dwóch ścianach różnego rodzaju kompozycje roślinne. Pytanie jest o szybki i skuteczny wyjazd. Będzie to dobre rozwiązanie dla ruchu w centrum.

Budowany wielopoziomowy parking w Rybniku przeciwieństwie do dwóch innych działających w centrach handlowych nie będzie miał gratisowych pierwszych 30 minut, czy też godziny. Inwestycja kosztowała 19,5 mln złotych, miasto zapowiada że odzyska vat i całość kosztować będzie około 15 mln.

Tutaj cała rozmowa z Prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Zostaw komentarz