Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera w Radiu 90: „Chcemy za 88 mln złotych kupić 20 autobusów na wodór”

Facebook Twitter

Chcemy za 88 mln złotych kupić 20 autobusów na wodór, na dworcu autobusowym powstanie też stacja wodorowa - zapowiedział w porannej rozmowie w Radio 90 prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

fot. mat.prasowe UM Rybnika

Ponad połowa kwoty ma pochodzić z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu Zielony Transport Publiczny:

Radio 90: Po co Rybnikowi 20 autobusów na wodór?

Piotr Kuczera: Przede wszystkim mamy spółkę komunikacyjną, która idzie w kierunku nowoczesnego transportu, transportu bardzo ekologicznego i pewnej dywersyfikacji firm, które obsługują Rybnik. Chcemy mieć jakąś część tego rynku i chcemy mieć dobre autobusy, aby rybniczanom w komunikacji wygodnie i precyzyjnie się podróżowało.

Radio 90: Już nie elektryczne, nie na gaz?

Piotr Kuczera: Tylko wodorowe, bo stacja wodorowa też wiosną powstanie w Rybniku. Mogę zdradzić, że przy dzisiejszym budynku ZTZ. Myślę, że to będzie wymóg czasu, kwestia tankowania, kwestia nowoczesności tego taboru będzie decydująca.

Zgodnie z zamówieniem, niskopodłogowe klimatyzowane autobusy mają mieć długość 12 metrów, muszą pomieścić minimalnie 86 osób, z czego 32 na miejscach siedzących. Cała rozmowa z prezydentem Kuczerą poniżej:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj