StartWiadomości Wiadomości dnia Wywiady

Kuczera w Radiu 90: Co z parkingiem wielopoziomowym?

Na jakim etapie są prace?

90% budowy tego parkingu szło nam bardzo dobrze, później pojawiły się kłopoty. Myślę, że one też już są za nami/ Myślę, że w styczniu będzie parking oddany, ponieważ budowa się zakończyła. Trwają ostatnie wykończenia. Rozpoczynamy odbiory, które muszą spowodować, że wszystko będzie jeszcze raz sprawdzone (…).

Gotowe jest już otoczenie wokół parkingu. Powstała droga dojazdowa i sygnalizacja świetlna, która z jednej strony ułatwi wyjazd z parkingu, ale z drugiej jeszcze bardziej zakorkuje ulicę Hallera. Póki co, na razie nie jest znany cennik parkingu. Wiemy natomiast, że rozważane jest, aby na parterze obiektu pojawili się kupcy miejskiego targowiska:

Cały czas jest pomysł, ja chcę rozmawiać z handlującymi na targowisku, z początkiem stycznia się ze mną spotkają. My wymienimy swoje poglądy, myślę, że też trochę musimy oswoić tą przestrzeń. Handlowcy tak naprawdę jeszcze nie mieli okazji pooglądać systemu toalet, systemu wjazdu, wyjazdu. Stopniowo będziemy się starali ich przekonać do tego, że jest to jakaś alternatywa, ale nic na siłę.

Budowa parkingu kosztuje blisko 20 mln złotych. Cała rozmowa z Prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą tutaj:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Zostaw komentarz