Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera w Radiu 90: „Głos dzieci jak wyrzut sumienia”

Facebook Twitter

Rybnickie dzieci rysują smog dla premiera Mateusza Morawieckiego. To inicjatywa rodziców, którzy nie chcą, by ich dzieci rosły w zanieczyszczonym środowisku. Pomysł popiera prezydent miasta, Piotr Kuczera. Przypomnijmy, że choć to miasto z bardzo złą jakością powietrza, to nie zostało uwzględnione w rządowym programie "Stop Smog".

Do akcji włączyła się już Społeczna Szkoła Podstawowa im. J. Kukuczki, Przedszkole nr 7, nr 36 oraz nr 41 oraz Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „PRZYGODA”, Szkoła Podstawowa Sióstr Urszulanek.

To jest akcja oddolna i dobrze, bo z punktu widzenia budowania świadomości i pewnego poczucia, że jest źle, ten głos dzieci jest bardzo przemawiający, sugestywny, może będzie też wyrzutem sumienia w pewnym sensie. Cieszę się, że matki mówią, że nie ma zgody, by dziecko wychowywało się w takim a nie innym środowisku. Każda taka akcja ma moje błogosławieństwo.

Wczoraj (19.03.) prezydent Rybnika brał udział w wyjazdowym posiedzeniu sejmowej komisji zdrowia w Sosnowcu. Samorządowcy zwracali uwagę polityków na problem smogu, na to, że smog nie zna granic. Walczymy o swoje i walczymy o pieniądze rządowe na walkę z niską emisją- mówi prezydent Rybnika:

A liczba zgonów w Polsce rośnie, smog może być jedną z przyczyn tych dramatycznych statystyk:

Posłuchaj całej rozmowy z prezydentem Rybnika:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj