Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera w Radiu 90: Jedyny możliwy przebieg nowej linii kolejowej wiedzie wzdłuż autostrady A1

Facebook Twitter

"Jedyny możliwy przebieg nowej linii kolejowej przez aglomerację rybnicką wiedzie wzdłuż autostrady A1" - mówił w porannej rozmowie prezydent Rybnika Piotr Kuczera. Tymczasem już w środę (20.04.) spółka Egis Polska przeprowadzi konsultacje z mieszkańcami Kłokocina dotyczące przebiegu wszystkich alternatywnych tras szybkiej kolei na terenie Rybnika wiodącej do Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Piotr Kuczera: Przedstawiono wcześniej studium lokalizacyjne, wyszło z niego, że jedyny możliwy przebieg tej szybkiej kolei to właśnie tereny wzdłuż autostrady A1. Są 4 warianty, o nich właśnie spółka Egis Polska będzie mówić, przedstawi je. Na pewno będzie to miało duży wpływ na życie części mieszkańców dzielnicy Kłokocin.

Tymczasem, jak już was informowaliśmy, mieszkańcy Kłokocina nie chcą nowej linii kolejowej, w podobnym tonie wypowiada się tamtejsza Rada Dzielnicy. Pod protestem podpisało się ponad 160 osób.

Czego boją się ludzie? Wyburzeń. Szacuje się, że może to być około 50 budynków. Ciągle nie wiadomo jak wysokie mają być odszkodowania:

Piotr Kuczera: Konsultacje są właśnie po to, by się tego dowiedzieć. Mamy 4 warianty, a miasto Rybnik też ma uwagi do prawie każdego z nich. Tu też przecinają się też systemy kanalizacyjne, komunikacyjne, które są istotne dla samego miasta. Na pierwszym miejscu jest problem mieszkańców, to są zawsze duże emocje, kiedy ktoś się dowiaduje, że będzie musiał się przeprowadzić. Na jakich warunkach? To wszystko jest bardzo ważne i mam nadzieję, że w dużej części zostanie wyjaśnione.

Konsultacje społeczne w Kłokocinie jutro (20.04.) o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 19, przy ulicy Włościańskiej.

Cała poranna rozmowa do usłyszenia tutaj:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj