Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera w Radiu 90: Jestem za obowiązkowym szczepieniem medyków, mundurowych i nauczycieli

Facebook Twitter

"Jestem za obowiązkowym szczepieniem medyków, mundurowych i nauczycieli. Chciałbym też kontroli paszportów covidowych" - przyznał w porannej rozmowie w Radiu 90 prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

W mieście zaszczepionych jest ponad 52% mieszkańców. Średnia krajowa to niespełna 55%. Stawia to Polaków na piątym od końca miejscu wśród europejskich krajów. Za nami tylko Chorwacja, Słowacja, Rumunia i Bułgaria:

Piotr Kuczera: Tak, jestem za obowiązkowymi szczepieniami tych służb, a właściwie jestem za bardzo dużą dyscypliną i kontrolą paszportów covidowych. Austria, Niemcy, państwa zachodnie tego wymagają i się podporządkowujemy we wszelakich wyjazdach. Proszę tez zauważyć, że dane są jasne. Jestem po rozmowach z dyrektorami szpitali chorób płucnych, tam ewidentnie jest taka sytuacja, że 3/4 osób chorych to osoby niezaszczepione. (…) Dlatego ja stanowisko mam bardzo jasne.

Tymczasem w Polsce nikt praktycznie nie sprawdza paszportów covidowych. Placówki kulturalne jak na przykład Teatr Ziemi Rybnickiej wolą odwołać wydarzenia kulturalne, by nie kłócić się z widzami kto jest zaszczepiony, a kto nie:

Piotr Kuczera: Ja myślę, że tutaj jest pewna niekonsekwencja, ale proszę popatrzeć, że przykład idzie z góry. Generalnie ostatnie półtora roku to jedna wielka niekonsekwencja w działaniach. Tych komunikatów było tyle, że epidemia się już skończyła, że nie jest problemem, w zależności do tego, czy były wybory, czy ich nie było. Moim zdaniem jest tutaj lekki absurd.

Posłuchaj całej rozmowy z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj