Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera w Radiu 90: ”Jesteśmy przygotowani na dalszą budowę drogi, ale potrzebujemy 200 mln złotych”

Facebook Twitter

''Jesteśmy przygotowani na dalszą budowę Drogi Regionalnej Pszczyna-Racibórz, ale potrzebujemy 200 mln złotych'' - mówił w porannej rozmowie w Radio 90 prezydent Rybnika, Piotr Kuczera pytany o dalszą budowę drogi w kierunku Niewiadomia i ulicy Raciborskiej.

Fot. rybnik.eu

Przypomnijmy, minął właśnie rok od oddania do użytku 10 kilometrowego odcinka Drogi Regionalnej Pszczyna-Racibórz z Rybnika – Niedobczyc do Żor. Pytanie co dalej?

Piotr Kuczera: Miasto jest przygotowane, myśmy zrobili wykupy na całym odcinku, ten teren jest nasz, mamy projekt, mamy decyzję środowiskową, poszukujemy cały czas środków zewnętrznych, zgłaszamy tą drogę do wszystkich programów, które funkcjonują dzisiaj, to jest kwestia pieniędzy, bo mówimy o 200 milionach złotych, na pewno sam budynek Miasta Rybnika sam nie jest w stanie niektórych inwestycji samoinwestować, dlatego szukamy środków zewnętrznych, jak tylko się pojawią, wtedy będzie znana odpowiedź na to pytanie.

Póki co, nie ma też na razie żadnych inwestycji wzdłuż wybudowanej Drogi Regionalnej. Prezydent Rybnika Piotr Kuczera odpowiada, że tereny są przygotowane i zwraca uwagę, że w świadomości inwestorów ta droga się pojawiła:

Piotr Kuczera: Jest również zainteresowanie w bazie, miasto stworzyło taką bazę prywatnych nieruchomości w prowadzonych przez Wydział analiz na rybnik.eu. Zachęcam wszystkich prywatnych właścicieli, żeby się też zgłaszać. Kolokwialnie mówiąc, ten ruch w interesie się pojawił i te zjawisko drogi przez ten Racibórz coraz bardziej istnieje w świadomości inwestora.

A cała rozmowa do zobaczenia tutaj:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj