Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera w Radiu 90: ”Kobiety mają rację”

Facebook Twitter

''Kobiety mają rację, a proponowanie zmiany w przepisach aborcyjnych przez rządzących w czasie pandemii to głupota i szczyt nieodpowiedzialności'' - mówił w porannej rozmowie w Radio90 prezydent Rybnika, Piotr Kuczera.

Od kilku dni po wyroku Trybunału Konstytucyjnego zaostrzającego przepisy aborcyjne w całym kraju, także w naszym regionie odbywają się protesty. Ludzie manifestowali w Rybniku pod biurami parlamentarzystów PIS, bazyliką, w poniedziałek (25.10.) blokowane były drogi. Na dziś (27.10.) na godzinę 19.00 zaplanowano protest na rybnickim rynku. Wybiera się na niego również prezydent Kuczera:

Kobiety po prostu mają rację i w tym kontekście ta skala mnie nie zaskoczyła, po prostu mamy bardzo dużo odważnych Polek, które chcą normalnego państwa, a w środku pandemii proponować zmianę przepisów, które były oparte na daleko idącym kompromisie, jest po prostu głupotą i mówię to wprost. Absolutnie się nie dziwie tym emocjom, nie wietrzę, że jest to przypadek i nie wierzę, że nie było tutaj świadomego zamiaru odwrócenia uwagi od samego problemu pandemii. To naprawdę jest wydarzenie, które jeszcze w historii Polski nie miało miejsca, jest to szczyt nieodpowiedzialności rządzących. Mówię to jako prezydent miasta i mówię to z całą odpowiedzialnością.

Mamy do czynienia z kryzysem zaufania do władzy

-podkreśla prezydent Rybnika, odnosząc się do informacji, że od środy (28.10.) na ulicach w całym kraju ma pojawić się Żandarmeria Wojskowa.

Ma ona jak mówią rządzący, podobnie jak wiosną ,udzielać policji pomocy ”w zakresie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego”. Może policja przejdzie na stronę protestujących, bo służby ochraniające naród, powinny iść z tym narodem

– mówi prezydent Piotr Kuczera:

Tego typu posunięcia albo są świadomą prowokacją, albo szczytem nieodpowiedzialności, bo tak naprawdę cały czas internet od tego szumi, są błyskawiczne skojarzenia ”wyprowadzić wojsko na ulicę”, może Żandarmeria Wojskowa technicznie policji jest rzeczywiście potrzebna, ale pod względem emocji i takiego czystego piaru, hamowania emocji, jest to fatalne posunięcie. Czasem mam wrażenie, że jesteśmy u progu jakiegoś przewrotu, który skończy się za chwilę przejściem policji na stronę demonstrujących. Patrzę na klaszczące policjantki, służby, które chcą ochraniać naród, powinni iść z tym narodem, bo źle się dzieje.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj