Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera w Radiu 90: ”Mamy do czynienia z przestępstwem. Ktoś chciał kogoś skrzywdzić”

Facebook Twitter

''Mamy do czynienia z przestępstwem. Ktoś chciał kogoś skrzywdzić ''- tak prezydent Rybnika Piotr Kuczera w porannej rozmowie w Radiu 90 komentuje wyciek prywatnych zdjęć do sieci.

Fot. tookapic \ pixabay.com

Doszło do niego po włamaniu się na konto facebookowe stowarzyszenia Kulturalny Domek. Na zdjęciach i filmach jest prezydent Rybnika, dyrektor Domu Kultury w Rybniku Chwałowicach Karina Abrahamczyk Zator, pojawia się rzecznik Urzędu Miasta Agnieszka Skupień oraz Robert Cebula naczelnik wydziału promocji:

Radio 90: Co pan poczuł widząc te zdjęcia?

Poczułem, że mamy do czynienia z przestępstwem i to trzeba głośno powiedzieć. Mam w otoczeniu osoby z którymi ściśle współpracuje, znam je często wiele lat i jak każdy człowiek mam po prostu swoje życie prywatne. Sprawa została zgłoszona na policję, wiem jedno, że hakowanie to przestępstwo, że ktoś chciał kogoś skrzywdzić i na to nie ma mojej zgody. Na pewno wykorzystam wszystkie środki aby pociągnąć sprawców do odpowiedzialności. Nie ma na to zgody, to jest przestępstwo i to dzisiaj musi jasno wybrzmieć.

Część zdjęć, która wyciekła do sieci, zrobiona została w Chorwacji podczas wyjazdu służbowego do partnerskiego miasta Labin.

– nie ukrywa poranny gość Radia 90:

To był wyjazd służbowy, ale oczywiście tak jak każdy wyjazd służbowy ma tzw. czas wolny i wtedy jak podobnie delegacje z naszych miast partnerskich po prostu zwiedzają miasto i dokładnie taka tam była sytuacja.

Radio 90: Żałuje pan jakiegokolwiek zdjęcia, które jest w sieci i jakiegokolwiek filmiku, który tam się ukazał?

Panie redaktorze, każdy z nas ma życie prywatne, ta sytuacja związana z przestępstwem może spotkać każdego z nas i każdy ma prawo do prywatności i ma prawo jej bronić.

Prezydent Rybnika Piotr Kuczera nie wyklucza, że w tej sprawie złoży także pozew na stopie cywilnej.

A cała poranna rozmowa do zobaczenia tutaj:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 11 maja 2021