Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera w Radiu 90: ”Miasto pomoże w odbudowie kamienicy Świerklaniec”

Facebook Twitter

''Miasto pomoże w odbudowie kamienicy Świerklaniec '- zapowiedział w porannej rozmowie w Radio 90 prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

W ubiegły czwartek (18.03.) podczas prac budowlanych zawaliła się w centrum miasta frontowa ściana budynku. Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale odbudowa prywatnej kamienicy o ile będzie możliwa, będzie kosztowna. Arkadiusz Żabka pytał prezydenta Kuczerę czy i w jaki sposób miasto Rybnik może pomóc w odbudowie Świerklańca?

Piotr Kuczera: Miasto zrobi wszystko żeby wspomóc tą odbudowę, mamy środki np. na konserwacje zabytków, być może uda się znaleźć tutaj pole manewru. W tym miejscu ten budynek po prostu  musi być odbudowany, w tej strukturze w jakiej przez lata nam towarzyszył, bo to miejsce symbol, miejsce wspomnień ale też wydaje mi się, że dzisiejsza technika i możliwości pozwalają żeby zmierzyć się z tym problemem.

Radio 90: Czyli mówiąc krótko, jeżeli właścicielowi zabraknie pieniędzy na tak kosztowną odbudowę to miasto pomoże?

Piotr Kuczera: Powiedziałem, że w zakresie możliwości finansowych i prawnych i na pewno nie zostawimy tego problemu samego sobie, to też problem nasz wszystkich w pewnym sensie, bo to taka perełka w centrum Rybnika.

Prezydent Piotr Kuczera, dodał w porannej rozmowie że wczoraj spotkał się z właścicielem kamienicy. Ten podkreślił że chce ją odbudować.

A cała rozmowa do zobaczenia tutaj:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj