Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera w Radiu 90: Musimy rozwiązać problem, bo uczeń nie powinien chodzić głodny

Facebook Twitter

11 uczniów Szkoły Podstawowej nr 28 w Rybniku-Kamieniu nie może chodzić na szkolne obiady, bo kuchnia jest zbyt mała, by przygotować posiłki dla wszystkich potrzebujących. W szkole, do której chodzi 260 uczniów może wydanych dziennie tylko 120 posiłków.

Musimy rozwiązać te sytuację – mówił w porannej rozmowie Prezydent Rybnika Piotr Kuczera:

Wiem, że sprawa przez wydział edukacji jest rozpoznana, rzeczywiście jest z tym problem. Albo catering, albo inne pomysły są rozważane. Początek roku szkolnego, reformy różne po drodze, no i rzeczywiście to tutaj mogło umknąć, ale spróbujemy podejść do tematu w taki sposób, aby go po prostu rozwiązać, bo go trzeba rozwiązać. Po to jest wydział edukacji, żeby go rozwiązać. Prawdą jest też, że reforma edukacji spowodowała pewne małe zamieszanie w tym wszystkim. Pojawiły się szkoły ośmioklasowe, różnie wygląda z tą demografią w dzielnicach. Będziemy musieli się dopasować do tych sytuacji – jest problem, trzeba go po prostu rozwiązać.

To nie jedyny problem, jaki ma do rozwiązania Rybnik w sprawie posiłków, w niektórych szkołach od lat obiady wydawane są dopiero w drugim tygodniu nauki:

Piotr Kuczera: Jestem trochę zaskoczony…

Radio 90: Ale jest możliwość, żeby w przyszłym roku już od pierwszego czy drugiego września te posiłki się pojawiały?

Piotr Kuczera: Zwrócimy na to większą uwagę.

Radio 90: Zdiagnozować po prostu.

Piotr Kuczera: Zdiagnozujemy.

Radio 90: Głodny Polak to zły Polak. Głodny uczeń to zły uczeń…

Piotr Kuczera: Na pewno uczeń w szkole nie powinien być głodny, bo ma myśleć o edukacji, a nie o tym, że mu burczy w brzuchu.

Cała rozmowa z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą poniżej:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj