Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera w Radiu 90: Napełnienie w szkołach średnich wzrośnie do 160 procent

Facebook Twitter

2440 miejsc w szkołach średnich w Rybniku, czeka na ósmoklasistów, którzy dziś (23.05.) rozpoczęli egzamin. Przez trzy dni będą dzielić się wiedzą zdobytą w trakcie nauki w szkole podstawowej. Dziś język polski, w środę matematyka, a w czwartek język obcy.

Egzamin ósmoklasisty w tym roku pisze podwójny rocznik. Czy w szkołach średnich dla wszystkich znajdzie się miejsce? O to Arkadiusz Żabka, pytał porannego gościa Radia 90 prezydenta Piotra Kuczerę.

Radio 90: Dla wszystkich wystarczy miejsca w szkołach? To jest podwójny rocznik.

Piotr Kuczera: Nałożyły się roczniki 6-latków. Jesteśmy przygotowani, bo mamy 2044 miejsc, czyli 86 oddziałów.

Radio 90: Czy szkoły średnie otworzyły dodatkowe oddziały, czy jest ich tyle samo, ile w roku ubiegłym?

Piotr Kuczera: Pracowaliśmy nad tym przez ostatnie pół roku? Tak, jest więcej oddziałów. Jest tak, że napełnienie wzrośnie do 165%. To pokazuje, że tak naprawdę mamy przeszło półtora rocznika. Trzeba było przebudować pomieszczenia, poszukać nauczycieli, a w niektórych branżach jest to dość problematyczne, szczególnie w tych technicznych.

Dla każdego miejsce się znajdzie, choć nie zawsze będzie to wymarzona szkoła- dodaje prezydent Kuczera:

Piotr Kuczera: Będzie bój o te szkoły, gdzie zawsze jest najwięcej chętnych. Tutaj rzeczywiście może być trudniej się dostać, no ale cóż, trzymamy kciuki za wszystkich tych, którzy podejmą się tego wyzwania, no bo trzeba powalczyć o miejsce w dobrej szkole. Pierwsza to może być szkoła marzeń, druga to taki bardzo racjonalny wybór. No i trzecia to szkoła, taka na wszelki wypadek. No i warto odhaczyć jak największą ilość profili. To może w tym naborze pomóc.

Cała rozmowa do zobaczenia poniżej:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj