Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera w Radiu 90: Nie bójmy się wyzwań, czyli koncert na parkingu

Facebook Twitter

KABAryjTON na Stadionie Miejskim, Strefa Kibica na Kampusie, a koncert ... na parkingu obok Urzędu Miasta. Tak mają wyglądać Dni Rybnika.

Prezydent Rybnika Piotr Kuczera w porannej rozmowie w Radiu 90 bronił nowej lokalizacji:

Nie na rynku, nie na kampusie, nie na stadionie, ale w nowej przestrzeni, którą chcemy pokazać. Nie boimy się wyzwań. Byłoby łatwiej dla Urzędu Miasta, dla organizatorów w starym schemacie zorganizować imprezę. Parking niekoniecznie musi być parkingiem. Budujemy parking wielopoziomowy, będziemy porządkować przestrzeń. Jest to swego rodzaju eksperyment, ale to nie jest tak, że wpuścimy ludzi na jakieś klepisko.

Prezydent Kuczera nie potrafił podać kosztów przygotowania parkingu na potrzeby koncertu. Będą to zbliżone kwoty do lat ubiegłych – mówił w Radiu 90. Dla kierowców przygotowane mają być parkingi w okolicach targowiska. Nowością będzie Strefa Kibica na Kampusie:

W okresie dni miasta mamy również Mistrzostwa Świata Piłki Nożnej w Rosji. Pojawi się na Kampusie Strefa Kibica. Bardzo by mi zależało, żeby mieszkańcy mogli krążyć w tym obszarze, każdy coś dla siebie znajdzie. Różni muzycy się będą pojawiać. Będzie strefa koncertowa, strefa rynkowa i strefa kibica. Rozszerzamy to centrum. Jest jeszcze strefa Juliusza, tam w kolejnych latach może wiele się dziać, tam też jest miasto.

Dni Rybnika odbędą się w połowie czerwca.

Posłuchaj całej rozmowy z Prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj