Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera w Radiu 90: „Nie chcę popełnić błędu poprzedników”. Chodzi o teren obok biurowca K1 w Rybniku

Facebook Twitter

"Nie chcę popełnić błędu poprzedników, którzy pozwolili na budowę marketu na terenie dawnego PKS-u. Dlatego chcę nabyć prawa do wieczystego użytkowania terenu obok biurowca K1" - mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera. Atrakcyjna działka jest w rękach prywatnych, kupnem zainteresowana jest jedna z sieci dyskontów.

Prezydent Kuczera chce ich wyprzedzić i za 5 milionów 700 tysięcy złotych nabyć prawa do tego terenu, by w przyszłości mógł tam stanąć biurowiec:

Piotr Kuczera: Nie chcę popełnić błędów poprzedników, kiedy patrzę na dawny PKS i Biedronkę. To jest podstawowy powód, dla którego zdecydowałem się na przeprowadzenie wielu, wielu rozmów, trudnych. W końcu chciałbym, aby 17 hektarów wokół Placu Armii Krajowej zmieniło w ciągu najbliższej dekady swoje zastosowanie, aby była to nowa część miasta, z usługami biurowymi, z nowoczesnym rynkiem pracy, w ramach transformacji gospodarczej. Kluczowym elementem jest ta działka, mam nadzieję, że radni nie popełnią tego błędu, który został popełniony lata temu przy PKS-ie.

Na jutrzejszej (24.03.) sesji rady miasta, ma zostać podjęta uchwała w tej sprawie:

Radio 90: Warunek jeden, parę milionów złotych. Stać na to Rybnik?

Piotr Kuczera: Środki są zabezpieczone na zakup mienia, w budżecie miasta. Miasto kupuje co roku za 5, 6 milionów złotych działki w różnych terenach. Gospodarka gruntem jest jednym z podstawowych zadań miasta, to my kreujemy przestrzeń, szczególnie w tych newralgicznych miejscach.

Po nabyciu prawa użytkowania wieczystego, Miasto Rybnik będzie mogło rozpocząć prace mające na celu pozyskanie inwestora, który wybuduje na tym terenie budynek biurowy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lipca 2022