Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera w Radiu 90: ”Nie upilnujemy wszystkich, apeluję o samokontrolę”

Facebook Twitter

''Nie upilnujemy wszystkich, apeluję o samokontrolę'' - mówi poranny gość Radia 90 prezydent Rybnika, Piotr Kuczera. Po tym jak odmrożona została gastronomia i otwarte zostały ogródki, coraz częściej dochodzi do aktów wandalizmu w centrum miasta.

Piotr Kuczera: Nie jesteśmy w stanie przy każdym konsumencie postawić strażnika miejskiego czy policjanta. Apeluję o jakąś odpowiedzialność i kulturę w tym wszystkim, też do mnie docierają te głosy, straż miejska i policja reaguje na bieżąco aczkolwiek skala czasami jest duża, jest monitoring, jest system informacji głosowej, to jest wszystko używane. Na pewno służby porządkowe będą dalej czuwać, ale też nie upilnujemy wszystkich. Bardzo bym prosił aby też była samokontrola w tym wszystkim, po to jest rynek aby tam fajnie spędzać czas.

Prezydent Piotr Kuczera

Prezydent Kuczera przyznał, że nie podoba mu się także układ ogródków na rybnickim rynku. Te jak twierdzi, muszą być ustawione na jego środku ze względu na pandemię:

Radio 90: Był pan ostatnio na rynku rybnickim?

Piotr Kuczera: Byłem.

Radio 90: Podoba się panu układ ogródków?

Piotr Kuczera: Nie, nie podoba się. Na pewno jakby nie pandemia to wrócilibyśmy do tradycyjnego układu, to po prostu jest związane z obostrzeniami i dlatego ta część środkowa rynku jest po prostu zajęta. Chodziło o to aby lokalnemu biznesowi umożliwić działalność w szerszym zakresie z wiadomych powodów,to bardzo trudny czas za nimi, ale pewnie po pandemii wrócimy do tego normalnego układu, do którego wszyscy się przyzwyczaili.

fot.rybnik.eu

W porannej rozmowie w Radio 90 Arkadiusz Żabka pytał też o bezpieczeństwo rowerzystów i spacerowiczów na bulwarach nad Nacyną. Kilka dni temu nie mogła tam dojechać karetka pogotowia ratunkowego. Prezydent Kuczera zapowiedział poprawę sytuacji:

Radio 90:  Czy pan w momencie kiedy budował bulwary i odbierał niejako te prace pomyślał wówczas, że potrzebny byłby dojazd karetki?

Piotr Kuczera: Tam się da dojechać, jest kwestią wiedzy w jaki sposób to zrobić, myślę że to zawiodło i spróbujemy to uzupełnić. Komunikacja może tutaj zaszwankowała i służby dostaną dokładną trasę opisową jak poruszać się po bulwarach i na nie wjeżdżać, bo nasze służby czyszczą tam kosze i da się tam przejechać. Jest tak, że komunikacyjnie będziemy musieli pomóc mieszkańcom się orientować na tych bulwarach, bo tutaj jest problem z określeniem dokładnej lokalizacji.

 

Bulwary nad Nacyną

A cała rozmowa do zobaczenia tutaj:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj