Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera w Radiu 90: ”Nie wstydzę się, że zmieniłem zdanie”

Facebook Twitter

''Nie wstydzę się, że zmieniłem zdanie, to zaleta'' - mówił w porannej rozmowie w Radio 90 prezydent Rybnika Piotr Kuczera, pytany o zmianę polityki dotyczącej sportu w mieście. Przypomnijmy, wczoraj (23.11.) gospodarz Rybnika ogłosił przekazanie pieniędzy na sport, mimo że przez ostatnie tygodnie zapowiadał, że nie będzie w przyszłym roku finansowania klubów sportowych.

W projekcie budżetu na 2021 rok faktycznie pieniędzy na tę działalność nie było, ale po mobilizacji środowiska sportowego, prezydent Kuczera wraz z radnymi znajduje środki finansowe:

Prezydent zmienia zdanie wtedy, gdy uzna po rozmowie z drugim bardzo ważnym organem jakim jest rada miasta, bo tu musi być pewna równowaga, że ten głos społeczny przeniesienia jest po prostu konieczny, ja się tego nie wstydzę, wydaje mi się, że to zaleta (..), bo my w tych małych ojczyznach nie jesteśmy anonimowi, przecież radni też nie są anonimowi, a dobrze, że ci którzy mają jakieś propozycje, głośno o nich mówią. Życie jest nieco bardziej skomplikowane i jest coś kosztem czegoś.

Prezydent Kuczera nie chciał zdradzić, ile pieniędzy trafi na sport w przyszłorocznym budżecie i gdzie będzie szukał oszczędności, o tym jak mówił, na komisjach mają zdecydować radni:

Wsłuchujemy się w tą stronę społeczną, każdy musiał z czegoś zrezygnować, również państwo radni wskazali obszary na których im zależało, prezydent też wskazywał te obszary i to będzie wypadkową pewnego kompromisu, ale rzecz bardzo ważna się stała, zwróciliśmy uwagę samorządów na trudną sytuację i na to, że każdy kolejny budżet będzie budżetem trudnym.

Dodajmy, że zmiany w przyszłorocznym budżecie pozwolą także na utrzymanie stanowisk pomocy nauczyciela w przedszkolach. Ostateczny kształt budżetu na 2021 rok mamy poznać 4 grudnia.

Cała rozmowa Arkadiusza Żabki z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą do zobaczenia tutaj:

Poranny Gość Radia 90: Piotr Kuczera [WIDEO]

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj