Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Kuczera w Radiu 90: Nikt nie wierzył, że kolejna kopalnia powstanie

Facebook Twitter

"Zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego mają szanse zablokować powstanie kopalni Paruszowiec" - mówił w porannej rozmowie w Radiu 90 Prezydent Rybnika, Piotr Kuczera.

Przepisy zakazujące na tym terenie eksploatacji górniczej mają zostać wprowadzone przez rybnickich radnych. Na to jednak potrzeba wielu miesięcy:

Takie plany rzeczywiście mamy, pracownia urbanistyczna dokładnie analizuje temat i ze wstępnych ustaleń rozmów wiem, że takie możliwości są i chcieliśmy rzeczywiście przeprowadzić. Próbujemy takie zapisy stworzyć, które by wyeliminowały taką możliwość, a mówimy o zmianie, która w najlepszej wersji potrwa 10 miesięcy.

Radio 90: To dlaczego miasto przez te ostatnie 3 lata nic nie zrobiło w tej sprawie? Nie było warto wówczas sięgnąć po zmianę w planie?

Panie Redaktorze, wszyscy byli przekonani, że sprawa została zakończona, a nawet dwa lata temu wydawało się, że pomysł na kolejną kopalnię w Rybniku jest pomysł jest troszeczkę science fiction.

Póki co do końca maja, mieszkańcy mogą wnosić swoje uwagi do raportu oddziaływania inwestycji opublikowanego przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Cała rozmowa z naszym porannym gościem:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Zobacz inne rozmowy z porannymi gośćmi Radia 90: TUTAJ

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj