StartWiadomości Wiadomości dnia Wywiady

Kuczera w Radiu 90: Parlamentarzystom PiS zabrakło klasy i stylu

Co na to prezydent?

Trochę to odczytuję jako taki sygnał, że państwo nam się bardzo centralizuje. Oczywiście, że można się powołać na swoje uprawnienia, ale tu chodzi po prostu klasę i styl. Myślę, że trochę tego zabrakło. O godz. 10.00 podobnie jak w wielu biurach prezydentów miast pojawili się posłowie, jakaś taka akcja zorganizowana, trochę taka kontrola społeczna. Natomiast samorząd jest kontrolowany przez tyle instytucji, że akurat wizyta poselska po prostu mogła być zapowiedziana. I tyle.

Do tej pory rybniccy urzędnicy przekazali część dokumentów, reszta cały czas jest przygotowywana. Najwięcej pracy ma wydział kadr, który zajmuję się delegacjami urzędników. Kiedy poznamy wyniki kontroli? Nie wiadomo. Prezydent Kuczera nie wyklucza, że pojawią się one przed jesiennymi wyborami samorządowymi:

Być może będzie to jeden z argumentów, by rzucać populistyczne hasła, że samorząd rozdaje nagrody, samorząd jeździ (na delegacje). Ja myślę, że samorząd jest oceniany przez mieszkańców, oni patrzą na miasto, widzą, co się w tym mieście dzieje, co się buduje, jakie są problemy. Czy ja mam czyste sumienie? Trzeba pytać mojego spowiednika (śmiech). (…) Jest tyle instytucji kontrolnych w samorządzie, ja myślę, że to jest instytucja, która jest bardzo kontrolowana. 

Całej rozmowy z Prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą posłuchacie tutaj:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Zostaw komentarz