Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera w Radiu 90: Planuję przenieść Muzeum z Ratusza do starego szpitala Juliusz

Facebook Twitter

"Zwiedzający nie mają czym oddychać i stoją na wystawach jak sardynki" - żalą się Radio 90 rybniccy muzealnicy, którzy od kilku lat dzielą pomieszczenia Ratusza z Urzędem Stanu Cywilnego. Wszechobecna ciasnota uniemożliwia prezentację zbiorów, a zabytkowy obiekt nie pozwala na przeprowadzanie jakichkolwiek zmian.

Czy i kiedy poprawią się warunki do zwiedzania wystaw? O to miedzy innymi pytaliśmy w porannej rozmowie prezydenta Piotra Kuczerę. Planuję w przyszłości przenieść Muzeum z Ratusza do byłego szpitala Juliusz – zapowiedział gospodarz Rybnika:

Z punktu widzenia tej przestrzeni mam świadomość, że tego jest za mało. Moim zdaniem Ratusz nie powinien być Muzeum. Warunki ekspozycyjne są, jakie są. Kompleksowo chcemy przeznaczyć pawilony Juliusza i Rafała na Muzeum. Te dwa największe pawilony będą pod te wystawy przeznaczone. W tej perspektywie na to Muzeum chciałbym patrzeć. Chciałbym to połączyć z planowanym muzeum farmacji na terenie Juliusza. Jedna z wersji to przeniesienie Muzeum do Juliusza, a Ratusz zostaje do dyspozycji Urzędu Stanu Cywilnego.

Zdaniem Prezydenta Kuczery zbiory związane z górnictwem powinny być prezentowane w kopalni Ignacy.

Całą poranną rozmowę usłyszycie tutaj:

Z prezydentem rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj