Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera w Radiu 90: Ponad 273 miliony złotych na inwestycje w przyszłym roku

Facebook Twitter

Ponad 273 miliony złotych na inwestycje w przyszłym roku w Rybniku - zapowiedział w porannej rozmowie w Radiu 90 prezydent Piotr Kuczera. To jedna czwarta ponad miliardowego budżetu miasta Rybnika.

Głosowanie nad uchwałą budżetową w połowie grudnia, ale my już teraz wiemy jakie najważniejsze inwestycje czekają rybniczan w 2022 roku:

Piotr Kuczera: Na pierwszym miejscu wymienię hospicjum i sale gimnastyczne przy I i II LO, temat bardzo długo się ciągnący, zostaje wpisany do budżetu również Młodzieżowy Dom Kultury i jego przebudowa. Warto również wspomnieć o pieniądzach dla szpitala, nie jesteśmy jego właścicielami ale remont oddziału położniczego będzie jednym z ważniejszych. Chciałbym zakończyć kwestię remontu kopalni Ignacy, pawilonu Juliusz, remont Domu Kultury Chwałowice.

Piotr Kuczera

Jednym z priorytetów przyszłorocznych inwestycji miasta Rybnika ma być budowa mieszkań:

Piotr Kuczera: Polityka mieszkaniowa jest swoistym oczkiem w głowie jakby w dwóch obszarach: budowa nowych mieszkań (..) i procesy termomodernizacyjne i remonty tej materii którą posiadamy…

W przyszłorocznym budżecie znalazły się też takie inwestycje jak rzeźba dżudoków na jednym z rybnickich rond:

Piotr Kuczera: 150 tysięcy zarezerwowano w budżecie zieleni miejskiej aby stworzyć postacie trzech judoków, to pamiątka po występie naszych rybnickich judoków w Tokio (..). To taka swoista pamiątka i odzew w kierunku tego świata sportowego.

Część zaplanowanych inwestycji zostanie zakończona w przyszłym roku, inne w 2023 roku w roku wyborów samorządowych.

A cała rozmowa z Arkadiusza Żabki z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą do zobaczenia tutaj:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj