Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera w Radiu 90: Program porządkuje sport w mieście

Facebook Twitter

Władze Rybnika opracowały program współpracy z klubami sportowymi na lata 2022-2023. Na najbliższej czwartkowej (16.12.) sesji, Rada Miasta ma go uchwalić. Zawiera on między innymi tzw. piramidę sportu, czyli to jak będzie finansowany sport w mieście.

Od roku pieniądze, a właściwie ich brak, są przedmiotem sporu pomiędzy urzędnikami a prezesami klubów sportowych.

Program porządkuje sport w mieście

– mówi poranny gość Radia 90:

Piotr Kuczera: Na pewno sytuacja finansowa miasta będzie tutaj tym czynnikiem decydującym o tym jakie finanse na sport mają być przeznaczone, tam są kwoty ponad 5 milionowe i będziemy starali się do nich dojść. Dzisiaj to przeszło 4 miliony złotych, mówię o budżecie na 2022 plus osobna pula na promocję poprzez sport. Ważne, że środowisko sportowe miało okazję przeanalizować też ten dokument i cieszę się, że jest, mam nadzieję że zostanie ustalony i będzie konsekwentnie realizowany. To też uporządkuje nam ten świat sportu. Miasto nie jest w stanie wszystkiego finansować ale pokazujemy te dyscypliny, które mają być dyscyplinami wiodącymi ale też proszę pamiętać o gigantycznych zadaniach MOSiR Rybnik i potężnych pieniądzach które idą na rekreację, a nie działalność typowo klubową.

Piotr Kuczera

Program przewiduje finansowanie w oparciu o Rybnicką Piramidę Sportu. To piłka nożna, koszykówka i siatkówka, które mają otrzymać 2 mln 900 tysięcy złotych. A w sportach indywidulanych wybrano judo, szermierkę, żeglarstwo i lekkoatletykę, które mają dostać do podziału 1 mln 200 tysięcy złotych. Żużel ma być finansowany poprzez promocję.

Brakuje jedynego klubu ekstra ligowego w mieście, klubu baseballowego KS Silesia Rybnik

– mówi rozgoryczony wiceprezes :

Henryk Rojek: Nie jesteśmy ujęci w tym programie, nasza dyscyplina nie jest w Rybniku doceniona (…). Myśmy w tym roku mieliśmy 100-lecie klubu. W radzie sportu nie ma nikogo z baseball’a, nie mówi się o tej dyscyplinie, a w Rybniku jedyną drużyną która jest w ekstraklasie to jest baseball.

Program współpracy z klubami sportowymi w Rybniku w latach 2022-2023 dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej miasta.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj