Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera w Radiu 90: Remont ulicy Morwowej w Rybniku jest na szczycie listy kolejkowej

Facebook Twitter

"Remont ulicy Morwowej jest na szczycie listy kolejkowej" - deklaruje w porannej rozmowie w Radiu 90 prezydent Rybnika Piotr Kuczera, pytany o to, kiedy miasto zamierza naprawić drogę. O problemach mieszkańców mówiliśmy w Radiu 90.

To właśnie na dziurawej ulicy Morwowej niszczą nadwozia samochodów, woda zalewa posesje, brakuje kanalizacji i latarni.

Mieliśmy tę drogę w tym roku wyremontować, ale nie było pieniędzy, liczymy że uda się w przyszłym

– mówił poranny gość Radia 90:

Piotr Kuczera: Powiem tak, jeżeli będą oszczędności, to na pewno ulica Morwowa jest na szczycie tej kolejki. W roku 2022 bardzo bym chciał ją realizować. To zależy od sytuacji budżetowej. Ja rozumiem problem, bo rzeczywiście on jest. Rozumiem, że ten stan drogi jest fatalny. Swego czasu byłem tam i wiem jak to wygląda. To nie jest żadne złudzenie mieszkańców, prezydent Koper miał rację mówiąc im, że chcieliśmy to uczynić w tym roku budżetowym, bardzo trudnym. Są kwestie zwrotów podatków od wyrobisk górniczych, to jest jeden z powodów, dlaczego nie udało się tego wpisać do budżetu.

Gotowa jest już dokumentacja techniczna remontu drogi

– dodaje prezydent:

Piotr Kuczera: Ulica Morwowa była w silnych planach budżetowych na rok 2021. Mamy dokumentację techniczną, ona została przygotowana. Koszt całej inwestycji to około 2 600 000 złotych. W latach 2018/2019 miasto zleciło projekt. Odzywają się również osoby, które mieszkają na bocznych odcinkach, które potrzebują oświetlenia. Tutaj jest problem terenów prywatnych, prawdopodobnie ich wykupów. (…) Jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o to samo, czyli o pieniądze.

Te mają się znaleźć w przyszłym roku. Cała poranna rozmowa Arkadiusza Żabki z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą tutaj:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj