Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera w Radiu 90: Stało się coś niewyobrażalnego

Facebook Twitter

Do zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza samorząd wydawał się ostoją pokoju - mówił poranny gość Radia 90 prezydent Rybnika Piotr Kuczera. Stało się coś niewyobrażalnego - mówił Kuczera, który na antenie Radia 90 złożył na ręce samorządowców z Pomorza i mieszkańców Gdańska wyrazy współczucia po śmierci Adamowicza.

Zabójstwo prezydenta, zabójstwo samorządowca to rzecz straszna, która do niedawna była niewyobrażalna właściwie; samorząd wydawał się taką ostoją- przy wszystkich lokalnych problemach, czasem sporach- jednak ostoją pewnego pokoju.

Władze Rybnika na znak solidarności z Gdańskiem wywiesiły w Urzędzie Miasta, w szkołach i miejskich instytucjach flagi z kirem. W rybnickich szkołach na lekcjach wychowawczych nauczyciele mają rozmawiać z uczniami na temat wydarzeń gdańskich, agresji, hejtu i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Czy zabójstwo prezydenta Gdańska połączy Polaków? Do trzech razy sztuka – mówił prezydent Kuczera:

Mam jakiś taki głęboki żal w sobie, przynajmniej były już dwa wydarzenia w historii narodu i to całkiem niedawno: śmierć Papieża, katastrofa smoleńska, no i dziś to straszne zabójstwo. Myślę, że żadne z tych wydarzeń nie zostało przerobione tak naprawdę. Myśmy się jednoczyli na dwa, trzy dni a potem znowu budowali mury. Niestety, trzeba to powiedzieć polityka ogólnopolska bardzo w tym pomagała i dziś być może to jest ten ostatni moment… Jest takie przysłowie: Do trzech razy sztuka i może dziś jest ten trzeci, ostatni raz, gdy musimy podjąć próbę na nowo.

Posłuchaj całej rozmowy z prezydentem Rybnika:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj