StartWiadomości Wiadomości dnia Wywiady

Kuczera w Radiu 90: Stało się coś niewyobrażalnego

Zabójstwo prezydenta, zabójstwo samorządowca to rzecz straszna, która do niedawna była niewyobrażalna właściwie; samorząd wydawał się taką ostoją- przy wszystkich lokalnych problemach, czasem sporach- jednak ostoją pewnego pokoju.

Władze Rybnika na znak solidarności z Gdańskiem wywiesiły w Urzędzie Miasta, w szkołach i miejskich instytucjach flagi z kirem. W rybnickich szkołach na lekcjach wychowawczych nauczyciele mają rozmawiać z uczniami na temat wydarzeń gdańskich, agresji, hejtu i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Czy zabójstwo prezydenta Gdańska połączy Polaków? Do trzech razy sztuka – mówił prezydent Kuczera:

Mam jakiś taki głęboki żal w sobie, przynajmniej były już dwa wydarzenia w historii narodu i to całkiem niedawno: śmierć Papieża, katastrofa smoleńska, no i dziś to straszne zabójstwo. Myślę, że żadne z tych wydarzeń nie zostało przerobione tak naprawdę. Myśmy się jednoczyli na dwa, trzy dni a potem znowu budowali mury. Niestety, trzeba to powiedzieć polityka ogólnopolska bardzo w tym pomagała i dziś być może to jest ten ostatni moment… Jest takie przysłowie: Do trzech razy sztuka i może dziś jest ten trzeci, ostatni raz, gdy musimy podjąć próbę na nowo.

Posłuchaj całej rozmowy z prezydentem Rybnika:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Zostaw komentarz