Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Kuczera w Radiu 90: Ten program musi się udać

Facebook Twitter

"Niepokoi mnie wstrzymanie programu "Czyste Powietrze", to program rządowy" - mówił w Porannej Rozmowie w Radio 90 Prezydent Rybnika Piotr Kuczera. Jak już pisaliśmy, od 1 stycznia br. wstrzymano przyjmowanie wniosków.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej mówi, że to okres przejściowy, związany z wejściem w życie ustawy wprowadzającej termomodernizacyjną ulgę podatkową. Jednak Komisja Europejska mówi, że nie zamierza dopłacać do wymiany pieców na węglowe, nawet te najnowocześniejsze:

(…) Bardzo niepokoją mnie te informacje, przede wszystkim w październiku, w listopadzie była cała trasa objazdowa Pana Ministra, to program sztandarowy, wspierany na poziomie Premiera. Ja zakładam, że to jest chwilowa przerwa, ten program musi się udać, bo Polska dziś jest w takim momencie, że te pieniądze są potrzebne. (…) 

Prezydent Kuczera przyznał że popiera akcję Rybnickiego Alarmu Smogowego, który złożył petycję na ręce Przewodniczącego Rady Miasta, by radni podjęli uchwałę intencyjną mówiącą o skróceniu okresu korzystania z tzw. kopciuchów:

Ja jestem za. Przyznam się, że frustracja narasta z każdym dniem. Jest grupa ludzi, którzy się bardzo mocno zaangażowali w ten ruchu, widzą, że od 2, 3 lat bardzo dużo się mówi. (…) Słyszy się, że są to decyzje niepopularne społecznie, ale myślę, że czas dojrzał do tego, żeby jednak te decyzje podejmować.

A cała rozmowa z Prezydentem Rybnika tutaj:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Więcej na temat programu „Czyste Powietrze” w Rybniku piszemy TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 maja 2020