StartWiadomości Wiadomości dnia Wywiady

Kuczera w Radiu 90: Ten program musi się udać

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej mówi, że to okres przejściowy, związany z wejściem w życie ustawy wprowadzającej termomodernizacyjną ulgę podatkową. Jednak Komisja Europejska mówi, że nie zamierza dopłacać do wymiany pieców na węglowe, nawet te najnowocześniejsze:

(…) Bardzo niepokoją mnie te informacje, przede wszystkim w październiku, w listopadzie była cała trasa objazdowa Pana Ministra, to program sztandarowy, wspierany na poziomie Premiera. Ja zakładam, że to jest chwilowa przerwa, ten program musi się udać, bo Polska dziś jest w takim momencie, że te pieniądze są potrzebne. (…) 

Prezydent Kuczera przyznał że popiera akcję Rybnickiego Alarmu Smogowego, który złożył petycję na ręce Przewodniczącego Rady Miasta, by radni podjęli uchwałę intencyjną mówiącą o skróceniu okresu korzystania z tzw. kopciuchów:

Ja jestem za. Przyznam się, że frustracja narasta z każdym dniem. Jest grupa ludzi, którzy się bardzo mocno zaangażowali w ten ruchu, widzą, że od 2, 3 lat bardzo dużo się mówi. (…) Słyszy się, że są to decyzje niepopularne społecznie, ale myślę, że czas dojrzał do tego, żeby jednak te decyzje podejmować.

A cała rozmowa z Prezydentem Rybnika tutaj:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Więcej na temat programu „Czyste Powietrze” w Rybniku piszemy TUTAJ.

Zostaw komentarz