StartWiadomości Wiadomości dnia Wywiady

Kuczera w Radiu 90: Teraz było łatwiej wygrać wybory niż 4 lata temu

Co mówił Poranny Gość?

Tak zadecydowali wyborcy, którzy bardzo licznie poszli do urn. Z jednej strony cieszę się, że połowa mieszkańców Rybnika poszła, w tym miejscu dziękuję wszystkim wyborcom. Na pewno startując z pozycji urzędującego prezydenta w pewnym sensie jest łatwiej i kampania wygląda totalnie inaczej. Ona się w pewnym sensie ‚robi sama’, przez ilość spotkań prezydenta. Urzędujący prezydent jest też bardziej rozpoznawalny.

Prezydent Piotr Kuczera będzie miał także większość w Radzie Miasta, choć PiS wygrał wybory otrzymując 9 mandatów, a BSR zdobył 3 mandaty. Po wyborach Koalicja Obywatelska ma 7, a Wspólnie dla Rybnika 6 radnych, co daje w sumie 13 głosów w 25-osobowej Radzie Miasta.

13 mandatów koalicyjnych, że tak się wyrażę. Przy czym jesteśmy na takim etapie, że nie chciałbym nikogo wykluczyć. Wydaje mi się, że trzeba się spotkać i rozmawiać o przyszłości miasta Rybnika. Nie chciałbym sprawiać wrażenia, że będziemy gdzieś tam wyciągać, bo nie o to chodzi. Wydaje mi się, że jest coś takiego jak trzeźwe spojrzenie na miasto i możliwość współpracy w perspektywie 5 lat, a to zawsze jest element ważny.

Tutaj cała rozmowa z Prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Zostaw komentarz