Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Kuczera w Radiu 90: Teraz było łatwiej wygrać wybory niż 4 lata temu

Facebook Twitter

"Startując z pozycji urzędującego prezydenta łatwiej wygrać wybory" - przyznał w porannej rozmowie w Radio 90 Prezydent Rybnika Piotr Kuczera. Na Kuczerę zagłosowało 31 tysięcy rybniczan, to pozwoliło mu wygrać w I turze, uzyskując ponad 60% wszystkich głosów.

Co mówił Poranny Gość?

Tak zadecydowali wyborcy, którzy bardzo licznie poszli do urn. Z jednej strony cieszę się, że połowa mieszkańców Rybnika poszła, w tym miejscu dziękuję wszystkim wyborcom. Na pewno startując z pozycji urzędującego prezydenta w pewnym sensie jest łatwiej i kampania wygląda totalnie inaczej. Ona się w pewnym sensie ‚robi sama’, przez ilość spotkań prezydenta. Urzędujący prezydent jest też bardziej rozpoznawalny.

Prezydent Piotr Kuczera będzie miał także większość w Radzie Miasta, choć PiS wygrał wybory otrzymując 9 mandatów, a BSR zdobył 3 mandaty. Po wyborach Koalicja Obywatelska ma 7, a Wspólnie dla Rybnika 6 radnych, co daje w sumie 13 głosów w 25-osobowej Radzie Miasta.

13 mandatów koalicyjnych, że tak się wyrażę. Przy czym jesteśmy na takim etapie, że nie chciałbym nikogo wykluczyć. Wydaje mi się, że trzeba się spotkać i rozmawiać o przyszłości miasta Rybnika. Nie chciałbym sprawiać wrażenia, że będziemy gdzieś tam wyciągać, bo nie o to chodzi. Wydaje mi się, że jest coś takiego jak trzeźwe spojrzenie na miasto i możliwość współpracy w perspektywie 5 lat, a to zawsze jest element ważny.

Tutaj cała rozmowa z Prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj