Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera w Radiu 90: „Trudno przekonać mnie do sprzedaży węgla mieszkańcom, skoro w Rybniku są dwie kopalnie”

Facebook Twitter

Trudno przekonać mnie do sprzedaży węgla mieszkańcom, skoro w Rybniku są dwie kopalnie- mówił w porannej rozmowie w Radio 90 prezydent Piotr Kuczera. Coraz więcej samorządów przystaje na rządowy pomysł dystrybucji węgla wśród mieszkańców. Miasto Rybnik od początku mówiło jednak nie. Stanowisko w tej sprawie pozostaje niezmienne.

Rozmawialiśmy z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą:

Radio 90: Przekonał już Pana Jarosław Wieczorek wojewoda śląski do dystrybucji węgla wśród mieszkańców?

Piotr Kuczera: Trudno przekonywać prezydenta, który posiada na terenie miasta jedną kopalnię zespoloną z dwoma ruchami, czyli Jankowice i Chwałowice. Ja będę przekonywał pana wojewodę, żeby te dwie kopalnie dystrybuowały węgiel rybniczanom.

Radio90: Odbija Pan piłeczkę.

Piotr Kuczera: Jaki jest sens, żeby Polska Grupa Górnicza, która ma dwie kopalnie na terenie Rybnika, przekazała ten węgiel samorządowi, który nie ma placu składowego, nie ma wagi. Wszystko to jest na terenie miasta i na terenie kopalnie. Nie widzę żadnego sensu, żeby ten węgiel trafiał np. na targowisko miejskie czy na jakiś plac szkolny i stamtąd był dystrybuowany. Łatwiej to zrobić poprzez kopalnie, które są do tego przystosowane i tu będę zachęcał pana wojewodę, żeby w sposób preferencyjny potraktował rybniczan.

Cała rozmowa Arkadiusza Żabki z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=AFl56N4NGGU&t=136s

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023