Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera w Radiu 90: ”W projekcie budżetu nie przewiduję pieniędzy dla klubów sportowych”

Facebook Twitter

''W projekcie budżetu nie przewiduję pieniędzy dla klubów sportowych, ale nie wykluczam że zrobią to radni'' - mówił w porannej rozmowie w Radiu 90 prezydent Rybnika, Piotr Kuczera. Dziś (13.11.) w godzinach popołudniowych w Biuletynie Informacji Publicznej ma zostać opublikowany projekt budżetu miasta na 2021 rok.

Fot. facebook.com/ROW1964Rybnik

Gospodarz miasta rozwiał nadzieję blisko 4000 tysięcy młodych sportowców ich rodziców i przedstawicieli klubów sportowych na dotacje w przyszłym roku, ze względu na trudną sytuację finansową:

Z punktu widzenia polityki grantowej, czyli specjalnych dotacji, nie przewidujemy takich środków. Chociaż nie wykluczam, że na etapie rozmów nad budżetem było teraz m.in. miesiąc na to, aby radni ocenili gdzie są możliwe przesunięcia. Ja to zakładam, ja to dopuszczam, taka jest logika prac na budżecie. Na etapie projektu nie przewidziałem takich środków z różnych powodów m.in. z powodu bardzo trudnej sytuacji.

Piotr Kuczera

Prawdopodobnie na sesji w grudniu radni zdecydują czy dokonać zmian w budżecie i wesprzeć rybnickie kluby sportowe. Tymczasem zapowiedź braku pieniędzy budzi od kilku tygodni ogromne emocje klubów, które apelują do władz Rybnika o zmianę decyzji. Pod apelem podpisało się 20 klubów.

Brak wsparcia samorządu oznacza wprost zapaść rybnickiego sportu

– piszą prezesi klubów piłkarskich, siatkarskich, koszykarskich żeglarze czy szachiści.

Fot. Joanna_foto \ pixabay.com

Nie chcę brać kredytów, bo nie sztuką jest się zadłużyć

– odpowiada pytany przez Arkadiusza Żabkę prezydent Kuczera:

Zwyczajowo tych innych kredytów nie zaciągamy z powodu tego, że koszt obsługi tego kredytu jest dość drogi. Ja nie chciałbym żyć trochę na zasadzie ”postaw się, a zastaw się”. Jest kryzys, jest bardzo trudny okres również dla gospodarki, to naprawdę nie sztuka się zadłużyć. To jest najłatwiejsze ale też bardzo krótkowzroczne postępowanie. Bardzo ważną rzeczą jest aby wszyscy szukali źródeł dofinansowania nie tylko w budżecie miasta, ale też w innych obszarach i też to jest zadanie prezesów klubów sportowych. Jeżeli podejmuje się tej funkcji, to muszę mieć świadomość, że budżet miasta nie zawsze może finansować wszystkich i wszystko.

Dlaczego prezydent Kuczera nie spotkał się z przedstawicielami klubów sportowych? Czy klub żużlowy otrzyma pieniądze na przyszły sezon z rybnickich wodociągów? O tym w wideo z rozmowy z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą, które znajdziecie tutaj:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj