Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera w Radiu 90: Widzę opór społeczny, ale trzeba uporządkować politykę parkingową na ulicy Kominka

Facebook Twitter

Widzę opór społeczny, ale trzeba uporządkować politykę parkingową na ulicy Kominka, potrzeba też tam więcej zieleni - mówił w porannej rozmowie w Radiu 90 prezydent Rybnika Piotr Kuczera. Jak już was informowaliśmy, spotkanie z mieszkańcami które zorganizował radny Radosław Knesz pomysłodawca zmian, skończyło się fiaskiem.

Protestujący mieszkańcy jak i przedsiębiorcy nie chcą żadnych zmian na ulicy Kominka, obawiając się utraty klientów:

Piotr Kuczera: Widzę jaki jest opór społeczny ale też bardzo uważnie czytam korespondencję która przychodzi do urzędu, ewidentnie trzeba uporządkować politykę parkingową w tym rejonie, te miejsca po prostu są źle wyznaczone w tym sensie, że samochody wystają na jezdnię. Pojawiają się też maile o tym, że jest tam za mało zieleniny. Nie będzie rewolucji, myślę że spokojnymi działaniami rozłożonymi w czasie będziemy przekonywać mieszkańców, że warto postawić na większą ilość zieleni.

Spotkanie w sprawie planowanych zmian na ulicy Kominka pokazało, że nie potrafimy ze sobą rozmawiać

– dodaje prezydent Kuczera:

Piotr Kuczera: Nie chcemy działać wbrew ludziom, chcemy pokazać nowe przykłady urbanistyki miejskiej. Mam wrażenie, że nie potrafimy ze sobą rozmawiać o rzeczach, które nie wymagają aż takich emocji, przecież każdy rozumie, że jest tam biznes który chce żyć, że jest też grupa mieszkańców która boi się zmian, w kontekście pojawia się też plac przed kościołem, gdzie padały hasła o świętej ziemi, troszkę chyba emocje wzięły górę.

Niewykluczone, że w ramach planowanych zmian zostaną podniesione przejścia dla pieszych, by poprawić bezpieczeństwo. Na projekt przebudowy drogi miasto zarezerwowało 500 tysięcy złotych. Ma on być zaprezentowany w przyszłym roku. A cała rozmowa Arkadiusza Żabki z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą do zobaczenia tutaj:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj