StartWiadomości Wiadomości dnia

Kuczera w Radiu 90: Współczuje mieszkańcom Chwałowic, jestem zaskoczony skalą zniszczeń

Piotr Kuczera: Ulica Zwycięstwa jest moim wielkim zmartwieniem, bo jest świeżo wyremontowana, patrze na plac zabaw, który się tam znajduje i też to nie wygląda za dobrze, jest zamknięty aktualnie. Współczuje na pewno mieszkańcom, bo na pewno nie spodziewali się takiej skali zniszczeń – trzeba powiedzieć.

Radio 90: Mieszkańcy mówią wyraźnie, gdy w latach 90. budowaliśmy tam domy, zapewniano nas, że nie będzie tam eksploatacji, nie wyobrażali sobie tego, co się dzieje. Czy Pan także jest zaskoczony tą sytuacją?

Piotr Kuczera: Zgodnie z planem ruchu w rejonie ulicy zwycięstwa to osiedlenie ma dochodzić do 1,5 metra, w okolicach najbliższych dwóch, trzech lat. Miało się to robić w miarę spokojnie, tzn. te szkody nie miały być aż tak zauważalne a dzisiaj mamy pofalowanie terenu.

Dwa lata temu władze Rybnika wyremontowały gruntownie ulicę Zwycięstwa, teraz będzie trzeba zrobić to ponownie. Przez najbliższe dwa trzy lata sytuacja się nie poprawi – mówił Prezydent Kuczera, podkreślając, że urzędnicy są stałym w kontakcie z działami szkód górniczych kopalni Chwałowice:

Piotr Kuczera: Co prezydent może zrobić z punktu widzenia dialogu twórczego z Polską Grupą Górniczą? Jesteśmy stale w tym dialogu, ale z drugiej strony mieszkańcy oczekują odszkodowań i realnych działań naprawczych – myślę, że to każdego będzie interesować, no i tutaj prawo jest jasne, bezpośrednio poszczególne ruchy za to odpowiadają i działy szkód górniczych. Na pewno będziemy w ramach naszej grupy spotkań ten temat omawiać, bo się spotykamy dosyć intensywnie i cyklicznie. To jest numer jeden właściwie.

Cała rozmowa poniżej:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

 

Zostaw komentarz