Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera w Radiu 90: Zawiodłem sam siebie

Facebook Twitter

Ważą się losy i polityczna kariera prezydenta Rybnika. Jak już was informowaliśmy, w niedzielę (18.11.) wieczorem został zatrzymany przez rybnicką drogówkę do rutynowej kontroli drogowej. Podczas badania okazało się, że prowadził samochód pod wpływem alkoholu.

Prezydent odmówił badania alkomatem. Został przewieziony do szpitala w Orzepowicach, gdzie pobrano mu krew na obecność alkoholu. Wyniki będą znane za kilka dni. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Dziś (20.11.) prezydent Kuczera był Porannym Gościem Radia 90:

Kuczera: Zawiodłem sam siebie, potężny błąd, to nie powinno się wydarzyć, ale się wydarzyło. Właściwie tylko tyle mam w tej sprawie do powiedzenia.

Radio 90: Odmówił Pan badania alkomatem po tym pierwszym wskazaniu pozytywnym. Dlaczego?

Kuczera: Z prostego powodu, badanie krwi jest po prostu dokładne i z nim się nie dyskutuje, takie miałem nadzieje, że takie po prostu będzie i na nie czekam.

Radio 90: Ile czasu minęło od pierwszego badania do pobrania krwi w szpitalu?

Kuczera: To były takie emocje, że trudno mi na to pytanie odpowiedzieć, myślę, że to kwestia policji.

Radio 90: Czyli nie pamięta Pan?

Kuczera: Panie Redaktorze, proszę w takie tony nie uderzać… To jest dla mnie ciężki moment, nie będę się tutaj na antenie przekomarzał, to dla mnie poważna kwestia. Teraz dobrze się komentuje, ja mogę tylko posypać głowę popiołem i czekać.

W sprawie istotne będą wyniki badań krwi prezydenta Kuczery, te powinniśmy poznać za kilka dni. Jeśli okaże się, że miał do 0,5 promila, będzie odpowiadał za wykroczenie. Powyżej 0,5 promila prezydent Kuczera odpowie za przestępstwo.

Dlaczego prezydent nie wezwał taksówki, czemu nie skorzystał tego dnia z usług urzędowego kierowcy? Posłuchajcie całej rozmowy z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2022