Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera w Radiu 90: ”Zwolnimy przedsiębiorców z koncesji alkoholowej”

Facebook Twitter

''Zwolnimy przedsiębiorców z koncesji alkoholowej'' - zapowiedział w porannej rozmowie w Radiu 90 prezydent Rybnika, Piotr Kuczera. Ulga będzie dotyczyła prawdopodobnie II kwartału tego roku, bo za pierwszy wnieśli oni już opłatę.

Uchwałę w tej sprawie ma przedłożyć prezydent jeszcze w lutym na Sesji Rady Miasta Rybnika:

Taki projekt zostanie skierowany do Rady Miasta na najbliższą sesję 25 lutego, tutaj zastanawiamy się nad rozwiązaniami technicznymi, bo część tej opłaty została już wpłacona ale myślę, że przynajmniej jeden kwartał to będzie zwolnienie z opłaty koncesyjnej, zobaczymy też jak będzie się rozwijać dalej pandemia, jeżeli by się okazało, że jest potrzeba pójścia dalej, to też jestem gotowy na taki ruch.

Radio 90: Dlaczego w ubiegłym roku nie udało się tego projektu zwolnienia z koncesji alkoholowej znieść?

Nikt nie przypuszczał, że ta pandemia będzie tak długo funkcjonowała i będzie tak bolesna. Myślę, że dzisiaj z jednej strony jesteśmy pod ścianą- mówię o przedsiębiorcach, z punku widzenia finansowego są pod ścianą ale też chyba ten aspekt psychologiczny, ludzie po prostu chcą się spotykać

Pomoc rządu dla przedsiębiorców jest niewystarczająca

– mówił w Radio 90 prezydent Piotr Kuczera, który podkreślał, że robi to, na co zezwala prawo:

Z jeden strony to oczywiście zwolnienie czynszowe ale tutaj w zasobie ZGM-u prawda jest taka, że tutaj część jest prywatna, również zwolnienia ogródków- tutaj symboliczna złotówka.

Radio 90: To umorzenie tej opłaty, jak wskazują przedsiębiorcy, dotyczyło tylko miesiąca października i to było kilkanaście dni.

Września i października z tego co pamiętam ale będziemy to kontynuować w tym roku.

Radio 90: Przedsiębiorcy do nas dzwonią i mówią, że to wyglądało tak, w marcu prezydent podniósł cenę na dzierżawę za letni ogródek, a umorzono opłatę tylko w październiku.

W 2018 żeby była jasność, w zeszłym roku jeżeli chodzi o kwoty nie było, tak naprawdę pierwsza umowa została podpisana dopiero w czerwcu z powodu pandemii.

Miasto szacuje, że w związku z różnymi ulgami dla przedsiębiorców do budżetu nie wpłynie 250 tysięcy złotych. Zniesienie opłaty koncesyjnej za kwartał tego roku jak wylicza prezydent Kuczera, to brak 600 tysięcy złotych w miejskiej kasie.

A cała rozmowa Arkadiusza Żabki z prezydentem Rybnika do zobaczenia tutaj:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 11 maja 2021