Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera w Radiu 90: 'Wróćmy do kompostowników”

Facebook Twitter

"Ilość zieleni, która była odbierana, była astronomiczna. Wróćmy do kompostowników - zachęca prezydent Rybnika Piotr Kuczera pytany o to, jak rozwiązać problemy rybniczan z nadwyżką odpadów zielonych.

fot. pixabay.pl

Od stycznia miasto wyposażyło mieszkańców w pojemniki plastikowe. I od teraz tylko w nich, a nie jak było do tej pory w workach można oddawać odpady zielone i biodegradowalne. Odpady zielone można wywieść do miejskiej kompostowni. Słuchacze zwracają uwagę na limit odpadów, jaki można oddać za darmo:

Wjeżdża się na wagę, zrzuca się. Jeśli się ma więcej niż 100 kilogramów, wówczas płaci się za całość. Do 100 kilogramów jest bezpłatnie. A jak się już raz na wagę wjedzie, wówczas nie można z powrotem zrzucić. To jest absurd.

Dlatego też prezydent Rybnika Piotr Kuczera we wtorkowym programie „poranny gość Radia 90” apelował, by wrócić do budowy na posesjach kompostowników:

Piotr Kuczera: Ilość zieleni, która była odbierana, była astronomiczna. Zachęca, by wrócić do dobrych, starych zwyczajów, czyli kompostowników. Produkować na swoje potrzeby bardzo dobry materiał biologiczny, który może być używany również w ogrodnictwie. To jest naprawdę dobry pomysł. Też odbieram e-maile, pytania, że oto ktoś ma 30 czy 40 worków z zieloną trawą i ma problem. Tu trzeba szukać takich rozwiązań, na które albo właścicieli stać, część będzie musiała wrócić do kompostowników, albo wywieźć.

Radio 90: Mieszkańcy zwracają uwagę, że nie wiedzą, ile mają na „pace” i potem się nagle okazuje, że muszą zapłacić za wszystko.

Piotr Kuczera: Zawsze jest tak, że to jest najłatwiejsze usprawiedliwienie, stąd myślę, że kompostownik rozwiąże wszystkie te problemy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj