Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera w Radiu 90: Zrobię wszystko, by ograniczać koszty społeczne budowy nowej linii kolejowej przez Rybnik

Facebook Twitter

Zrobię wszystko, by ograniczać koszty społeczne budowy nowej linii kolejowej przez Rybnik - zapowiedział w porannej rozmowie w Radiu 90 prezydent Piotr Kuczera. Przypomnijmy, jeden z wariantów budowy linii do Centralnego Portu Komunikacyjnego zakłada wyburzenie 40 domów w dzielnicy Kłokocin.

Fot. Katarzyna Głowacka / plk-sa.pl

Piotr Kuczera: To jest projekt rządowy, od tego trzeba zacząć i przypuszczam, że pojawi się tutaj specustawa, która pogodzi nas wszystkich. Rzeczywiście jest to trudne dla wielu mieszkańców i zrobię wszystko żeby ograniczać skutki społeczne tej inwestycji, z drugiej strony też są różne głosy głównie dotyczące finansowania tej inwestycji w całości, także myślę, że konsultacje są potrzebne i dają nam wiele odpowiedzi.

W tym tygodniu miały się odbyć z mieszkańcami konsultacje w tej sprawie. CPK proponowała zorganizować je w formie zdalnej. Na to nie ma zgody samorządowców:

Piotr Kuczera: Odbyło się spotkanie wójtów, burmistrzów, prezydentów od Katowic po granice naszego państwa i ustaliśmy jedną rzecz, że chcemy spotkań stacjonarnych a nie online, takie są oczekiwania mieszkańców na terenie budowy tej linii kolejowej i będziemy się przy tym upierać, będziemy wspierać mieszkańców, ustaliliśmy że na pewno jak zakończy się czas pandemii, myślę że to będzie pod koniec lutego i marca, to te konsultacje odbędą się stacjonarnie żeby wszyscy mieli okazję się wypowiedzieć.

A cała rozmowa Arkadiusza Żabki z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą do zobaczenia tutaj:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2023