Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Kuglarze i Radio 90 wspólnie dali czadu! [WIDEO]

Facebook Twitter

Było kolorowo, radośnie, magicznie! Radio 90 czarowało dobrą muzyką w czasie finału Wodzisławskiego Festiwalu Kuglarzy. W niedziele (19.05.) w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza" ustanowiliśmy rekord w żonglowaniu żółto-niebieskimi piłeczkami, czyli piłeczkami w barwach naszej stacji.

Ale też bawiliśmy się wspólnie w czasie Festiwalu Kolorów, w międzyczasie poznając laureata tegorocznego konkursu na Wodzisławskiego Sztukmistrza. Został nim Tymofii „Timmi” Poporych z Ukrainy:

Naprawdę, nie wierzyłem do ostatniej chwili, że potrafię coś wygrać bo to był mój pierwszy pokaz solowy w życiu. Przez tyle lat zajmuję się ogniem, występuję. Jeździłem przez wiele krajów, ale pierwszy raz naprawdę występowałem solo i się okazało, że wygrałem, chociaż według mnie zrobiłem tyle błędów, ale się okazało, że ludziom się spodobało to jest najważniejsze.

Radio 90: To był fire show w twoim wykonaniu?

Tak to było ogniowo pirotechniczne show. Ten występ polega na tym, żeby w najbardziej krótkim czasie np. 10 pokazać jak najwięcej efektów, aby publiczność no nie wiem myśleć o czymkolwiek innym, poza tym co się dzieje na scenie. Bardzo ścisło dużo efektów, żadnej magii to jest po prostu prawdziwe show. Muzyka robi większą część roboty. Dobrze dobrana muzyka, dobrze dobrany klimat również strój to naprawdę jest połowę roboty.

„Timmi” nagrodę prezydenta miasta, czyli 3 tysiące złotych przeznaczy na wymarzoną wycieczkę:

Tak ja sobie zaplanowałem wycieczkę do Berlina, Budapesztu, Tel Awiwu, Warszawy i z powrotem do Krakowa. Kupiłem bilety i odłożyłem sobie kasę na inne sprawy po prostu, a że mnie zaprosili tutaj, długo walczyłem, mówiłem: „nie mam pokazu solowego, że nie pojadę” itd. ale w końcu przyjechałem i cała tą kasę wydałem na sprzęt, stroje, trening itd. więc nie miałem za co jechać, a co się okazało, że wygrałem to się jednak opłaciło i teraz…

Radio 90: Pojedziesz też na wycieczkę!

Tak, pojadę na wycieczkę. 2 tygodnie, wycieczka marzeń po prostu.

Na Wodzisławskim Festiwalu Kuglarzy nagrodzono również tych, którzy popisywali się jazdą na monocyklach:

To jest taki rower, który ma jedno koło, dwa pedały i siodełko. Jeżdżę i skaczę. Zadanie jest dość trudne, trzeba poświęcić trochę czasu, żeby nabrać wprawy, ale jednak z każdym rokiem nabiera się lekkości i przestaje to być trudne.

Radio 90: Wysoko skaczesz?

Zdarzyło mi się na pół metra skoczyć. Są chłopcy, którzy ponad metr potrafią wyskoczyć, ale ja nie jestem wielkim pasjonatem, tylko okazyjnie. Raczej jeżdżę na flacie, robię sztuczki i czasem jeżdżę po górach.

Radio 90: Przyjechałeś do Wodzisławia, aby pokazać to o potrafisz. Jak oceniasz tą imprezę? Jak się tutaj bawiłeś?

Bawiłem się świetnie, bo cześć motocyklowa była tylko fragmentem festiwalu też miałem dużo kontaktów z kuglarzami, trochę pokręciłem kijem, trochę pożonglowałem. Trochę te wszystkie rzeczy znam, ale to była okazja, aby poznać się z ludźmi, którzy byli profesjonalistami, można było wymienić swoje doświadczenia. Pod względem motocyklowym to była bardzo dobra impreza, bo jest ich mało w Polsce więc jest to dla nas okazja, aby się spotkać, zintegrować, spotkać razem. (…).

-mówi laureat konkursu Szymon Jakubowski z Krakowa. Było tak, jak powinno być – podsumowuje festiwal Zofia Bornikowska ze Stowarzyszenia Nasz Wodzisław, które było organizatorem imprezy:

Zaskoczył mnie pokaz akrobatyczny, który był chyba przed ostatni. Widziałam jednego z członków tego pokazu na pierwszym występie i wydaje mi się, że wszyscy się rozwijają, kuglarze się rozwijają to jest niesamowite zobaczyć kogoś kto cztery lata temu był w zupełnie innym miejscu i jest teraz. Dla mnie osobiście to było zaskoczenie tego festiwalu, właśnie ten pokaz ogniowy, takie akrobatyczny bardzo. To jest cudowna rzecz, trzy dni fantastycznej fety w Wodzisławiu. Dziękujemy, że w tym roku z Radiem 90. Mamy nadzieję, że to będzie tradycja. Dziękujemy za ten rekord, festiwal kolorów, zapraszamy za rok.

Zobacz też: Wodzisławski Festiwal Kuglarzy za nami [FOTO]

A na finale Wodzisławskiego Festiwalu Kuglarzy bawili się z Wami nasi reporterzy: Monika Sokołowska i Przemysław Niedźwiecki. Zobacz wideo:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lutego 2020