Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kup bilet przed wejściem na szlak. Nowe opłaty do Babiogórskiego Parku Narodowego

Facebook Twitter

Idziesz w góry, musisz zapłacić za wejście na szlak. Od Nowego Roku obowiązują opłaty za przejście wszystkimi trasami na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego. Od 1 stycznia, aby skorzystać z tras trzeba wykupić bilet.

fot. FB/ Babiogórski Park Narodowy

Do tej pory opłaty za wstęp na teren parku były pobierane w dwóch miejscach: w Zawoi Markowej i na Polanie Krowiarki. Novum jest takie, że opłaty będą teraz obowiązywały na całym obszarze parku. Maciej Mażul z Babiogórskiego Parku Narodowego tłumaczy, że bilet wstępu można zakupić przez internet, przy wejściu na szlak pojawiły się tablice z kodami QR. Bilet dalej można kupić także w punkach informacji turystycznej. Co jednak jeśli w miejscu, gdzie chcemy wejść na szlak, nie będzie zasięgu?

Trzeba się wcześniej na to przygotować

– zaznacza Mażul:

Maciej Mażul: Wydaje mi się, że to nie jest problem, ze względu na to, że jeżeli ktoś się wybiera do parku to tak samo jak ja wybieram się pociągiem do Warszawy, kupuję bilet wcześniej, zanim wsiądę do pociągu. Tam, gdzie mam zasięg. Planując wycieczkę w góry, trzeba się do niej przygotować, spakować plecak, ubranie i kupić bilet. (…) Babia Góra ma charakter wysokogórski, to teren wymagający od turysty – wyobraźni i przygotowania. Zakładamy, że osoby poruszające się tymi szlakami powinny być tak przygotowane, aby mieć zapłacony wstęp do parku.

Całodzienny bilet wejścia do parku kosztuje 7 zł, ulgowy – połowę stawki. 15% zysków z biletów przekazywane jest na GOPR. Babiogórski Park Narodowy powstał w 1954r. i obejmuje okolice najwyższej góry Beskidów – Babiej Góry (1725 m n.p.m.). W 1977r. teren ten uznany został przez UNESCO za światowy rezerwat biosfery.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lutego 2024