Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kup płytę i wesprzyj budowę hospicjum w Rybniku [WIDEO]

Facebook Twitter

"Każdy dzień jest początkiem" - to motto, które ma być hasłem przewodnim dla wszystkich wspierających budowę hospicjum stacjonarnego w Rybniku. Na rynku pojawiła się płyta, na której usłyszeć można utwory wielu lokalnych muzyków, a która jest równocześnie cegiełką na rzecz inwestycji, planowanej na terenie Niedobczyc.

Krążek powstał z inicjatywy grupy Carrantuohill, której wspólnie z Fundacją Puls-Med Blisko Ciebie udało się zebrać wielu rybnickich artystów:

Nie będę zdradzał, kto tam jest. Jak ktoś kupi płytę, to się dowie, jaka muzyka jest. Warto, naprawdę warto. Zespół Carrantuohill był „spiritus movens” – że tak powiem – całego przedsięwzięcia. To my zainicjowaliśmy całą tę sprawę, ale oczywiście spotkaliśmy się z bardzo przychylnym oddźwiękiem wszystkich muzyków rybnickich. Nikt nie powiedział nam „nie”, każdy zaangażował się w projekt. Każdy, kto kupi tę płytę, będzie mógł cieszyć się nie tylko, ale tym, że w jakiś sposób wspomógł hospicjum rybnickie, a to chyba jest dla nas, dla wszystkich rybniczan bardzo ważna rzecz -mówi Adam Drewniok z zespołu Carrantuohill.

My uchylamy nieco rąbka tajemnicy i zdradzić musimy, że na płycie można usłyszeć inną rybnicką grupę Chwilę Nieuwagi:

Potrafimy grać, potrafimy śpiewać, dlatego postanowiliśmy swoją muzykę również ofiarować. Na tej płycie znajdują się dwie piosenki zespołu Chwila Nieuwagi. Pierwsza piosenka to „Cicho na Zakszówku” do słów wiersza Adama Ziemianina, z naszą autorską muzyką. Druga to taka ciekawostka śląska. Piosenka nosi tytuł „Ramża” i opowiada o zbójniku, który zamieszkuje tutejsze okolice, ale też i o Utopcach o Beboku, więc wszystkim Ślązakom znane postacie. Obie te piosenki pochodzą z naszej płyty pt. „Miszung”. Z wielkim sercem darujemy te dwie piosenki, niech one płyną w świat, niech zyskają drugie życie i niech pomagają po prostu– powiedziała Martyna Czech z Chwili Nieuwagi.

Wideo-rozmowy o płycie i o budowie hospicjum stacjonarnego w Rybniku poniżej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lutego 2021