Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuratorium Oświaty nie wie, w ilu szkołach dyrektorzy pozwalają uczniom chodzić bez maseczek [WIDEO]

Facebook Twitter

Kuratorium Oświaty nie wie, w ilu szkołach dyrektorzy pozwalają uczniom chodzić bez maseczek. Nie wie, bo prawo nie nakazuje ich używania. To jedynie zalecenie, a nie obowiązek - mówi Anna Kij dyrektor wydziału jakości nauczania w Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Powracamy do sprawy, która wzbudziła wasze ogromne zainteresowanie. Przypomnijmy, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Rydułtowach przyznała w rozmowie z naszym reporterem, że w jej szkole w maseczkach chodzą tylko ci, którzy chcą, bo nie wprowadzono takiego obowiązku:

Anna Kij: Jeżeli chodzi o noszenie, zasłanianie, zakrywanie ust i nosa w czasie pobytu w szkole, to są to decyzje wyłącznie dyrektora szkoły i my nie prowadzimy statystyk, nie zbieraliśmy takich informacji, w ilu szkołach ten obowiązek został przez dyrektorów szkoły wprowadzony, bądź też nie. Jeśli chodzi o zalecenia, rekomendacje Ministerstwa Edukacji Narodowej, Głównego Inspektora Sanitarnego, ministra zdrowia, to nie są to przepisy prawa, natomiast te rekomendacje są bardzo ważne i warto je wdrażać po to, aby jednak minimalizować ryzyko zakażenia.

Dyrektorka placówki, która nie wprowadziła obowiązku noszenia maseczki w szkole, stwierdza, że na pracowników nie czekają żadne konsekwencje – dodaje Anna Kij:

Anna Kij:Przepis prawny jest tutaj jednoznaczny, że o tym decyduje dyrektor szkoły. Pamiętajmy, że w szkołach i poza szkołą jesteśmy odpowiedzialni za siebie za swoich bliskich za swoich znajomych i nieznajomych i przestrzegajmy tych obostrzeń, które są wprowadzone, ale także tych nieobowiązkowych rekomendacji, które jednak minimalizują ryzyko zakażenia.

Aktualnie 80% szkół i przedszkoli w województwie śląskim pracuje w całości stacjonarnie. Cała rozmowa z Joanną Skowron dyrektor Szkoły Podstawowej numer 3 w Rydułtowach do odsłuchania w naszym podcaście:

Czytaj także:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022