Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kursy języka polskiego w raciborskiej bibliotece. Poszukiwani wolontariusze

Facebook Twitter

Duże zainteresowanie kursami języka polskiego dla dorosłych z Ukrainy w całym regionie. Nie inaczej jest z zajęciami organizowanymi dla uchodźców w raciborskiej bibliotece. Od poniedziałku do soboty kursy prowadzone są przez wolontariuszy, którymi są nauczyciele z raciborskich szkół.

Podczas zajęć dla dorosłych, dziećmi opiekują się pracownicy biblioteki, którzy przygotowują dla nich dopasowane do wieku gry i zabawy.

Potrzebni są chętni do pomocy

Chodzi o wolontariuszy do prowadzenia kursu języka polskiego, bo do biblioteki wciąż dzwonią kolejne osoby, które chciałyby się uczyć języka polskiego. Jeśli jesteś polonistą, masz wolny czas i chęć, aby przeznaczyć go na spotkania z gośćmi z Ukrainy zgłoś się do siedziby głównej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu przy ul. Kasprowicza lub zadzwoń pod numer telefonu:

32 415 37 24.

Na stronie biblioteki można znaleźć linki do książek i bajek w języku ukraińskim. Na półkach w oddziale dla dzieci i filii zagościła uwielbiana przez najmłodszych Kicia Kocia w ukraińskiej wersji językowej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj