Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuźnia Raciborska: Burmistrz Macha o wybuchu [WIDEO]

Facebook Twitter

Nie żyje dwóch saperów, czterech jest poszkodowanych. Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek (8.10.) po południu w Kuźni Raciborskiej. Po eksplozji czterech żołnierzy trafiło do szpitali, dwóch najciężej rannych przetransportowano do Sosnowca i Ochojca, dwóch do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Rybniku.

Na miejscu tragedii był także burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha:

Paweł Macha: My w sytuacjach kryzysowych z automatu wchodzimy w działanie, w zabezpieczenia. Moje jednostki OSP były jako pierwsze na miejscu. Dbam też o to, że osoby, które są zajęte w akcji, w czasie tej akcji były zaopatrzone w jakąś kawę, herbatę, wodę, no i służę całą pomocą.

Radio 90: Co tutaj się stało?

Paweł Macha: Doszło do tragedii, była eksplozja; niewybuchy. Te lasy ciągle są pełne po wojnie tego złomu, nieszczęścia, więc to jest sytuacja, w jakiej jeden z takich wybuchów wyleciał w powietrze. To są znaleziska bardzo nagminne u nas, to są pozostałości po wojnie ciągle nieposprzątane.

Radio 90: Czy wiadomo coś o poszkodowanych?

Paweł Macha: Ja nie jestem upoważniony do udzielania tego typu informacji- sytuacja jest poważna.

Włodarz gminy nie potrafił potwierdzić, w jaki sposób znaleziono pociski, do których potem wezwano saperów:

Paweł Macha: Wiem, że te niewybuchy były zgłaszane, więc myślę, że procedury zostały dochowane- więcej nie potrafię powiedzieć, nie mogę. Tu jest więcej tych pocisków, to nie jest pojedynczy egzemplarz, więc myślę, że doszło do znalezienia kilku tych pocisków. Niefortunnie przy pracy coś się wydarzyło niedobrego, to jest duża tragedia ludzka.

Przypomnijmy, we wtorek (8.10.) w Kuźni Raciborskiej, w trakcie neutralizacji niewybuchu zginęło dwóch żołnierzy z jednostki saperskiej w Gliwicach.

Pisaliśmy więcej:

Wybuch w Kuźni Raciborskiej. Nie żyje dwóch saperów [AKTUALIZACJA]

Zobacz wideo z miejsca zdarzenia:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj