Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuźnia Raciborska: Posadzą miododajne drzewa

Facebook Twitter

Miododajny ogród powstanie przy Stadionie Miejskim w Kuźni Raciborskiej. Mają pojawić się tutaj rabaty z roślinami wabiącymi pszczoły, motyle i inne owady zapylające. To ma być miejsce odwiedzane przez te pożyteczne żyjątka, ale także przyjemna okolica dla mieszkańców i turystów.

fot.Buntysmum/ pixabay.com

Inicjatywa wpisuje się w prowadzoną już od kilku lat przez Lasy Państwowe akcję wprowadzania pszczół do lasu.

Taki program był już realizowany w Puszczy Białowieskiej

– mówi Witold Witosza nadleśniczy nadleśnictwa Rudy Raciborskie.

Witold Witosz: Jeździliśmy za wschodnią naszą granicę uczyć się, w jaki sposób prowadzić barcie leśne. Muszę powiedzieć, że osobiście widziałem kilka już drzew zasiedlonych przez pszczoły. To, co w tej chwili się dzieje, to robimy dla przyszłych pokoleń, bo raz, żeby lipa zakwitła to jest kilkanaście czasem lat, szczególnie w lesie, gdzie ten okres kwitnienia jest trochę późniejszy, niż na otwartej przestrzeni, natomiast zanim z takiego drzewa wyrośnie tak duże drzewo, żeby zrobiła się dziupla, która jest możliwa do zasiedlenia przez pszczoły, to są dziesiątki, a czasem i setki lat. Wszystkie tego typu oddolne inicjatywy bardzo sobie cenimy, ponieważ człowiek w ten sposób przybliża się przyrodzie, a przyroda człowiekowi.

Chętnych do sadzenia drzewek i krzewów miododajnych organizatorzy zapraszają w najbliższą sobotę (22.05.) na stadion miejski w Kuźni Raciborskiej. Początek o godzinie 9.00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj