Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuźnia Raciborska inwestuje w turystykę, sport i rekreację

Facebook Twitter

Gmina znalazła się w pierwszej trójce miast o podobnej wielkości, która przez ostatnie trzy lata wydała najwięcej pieniędzy na te dziedziny życia w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Dziennik "Gazeta Prawna" - organizator konkursu - wybrał Trzebnicę, Moryń i właśnie Kuźnię Raciborska.

Dla nas jest to bardzo duże wyróżnienie – mówi z dumą sekretarz miasta Dominik Klimanek:

 Jeśli chodzi o inwestycje, to wspomnę tu te największe: budowa parkingu z Punktem Informacji Turystycznej i terenem rekreacyjnym przez Zespole Klasztorno-Pałacowym w Rudach Raciborskich, kosztowało to ponad 6 milionów złotych, inwestycja współfinansowana była przez Unię Europejską. Wybudowaliśmy halę sportową w Rudach i jednocześnie dokonaliśmy gruntownej modernizacji hali w Rudach Raciborskich.

Dziś gmina Kuźnia Raciborska kojarzy się większości z Rudami: znajdującym się tam pałacem Cystersów i koleją wąskotorową. W przyszłości urzędnicy chcą rozszerzyć linie kolejową z Gliwic do Rybnika. Odtworzenie torowiska mimo chęci wymaga jednak czasu. Niestety dalej swym wyglądem straszy ośrodek wypoczynkowy BUK w Rudach. Po dawnym basenie pozostało wspomnienie. Teraz nowy właściciel chce tam stworzyć dom opieki dla osób starszych:

Taka funkcja ma być tym ostatecznym przeznaczeniem, jeśli te plany inwestor prywatny zrealizuje. Chodzi o ten budynek hotelowo-restauracyjno-konferencyjny.

– mówiła Rita Serafin burmistrz Kuźni Raciborskiej. Przypomnijmy, że jeszcze na początku lat 90. w ośrodku Buk przebywała na zgrupowaniu polska reprezentacja w piłce nożnej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj