Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kwarantannę miała spędzić w… Tunezji

Facebook Twitter

Mimo że miała kwarantannę, mama chciała zabrać ją do Tunezji. 8 - latka wraz z opiekunką stawiły się do odprawy samolotu czarterowego lecącego z Pyrzowic do Dżerby (Tunezja). Ostatecznie matka z dziewczynką pozostały w kraju.

Lotnisko w Pyrzowicach

W trakcie kontroli granicznej okazało się, że na dziewczynkę sanepid nałożył obowiązek odbycia 10-dniowej kwarantanny, do jej końca pozostało jeszcze 7 dni. Matka za niedopełnieni obowiązków została ukarana mandatem w wysokości 400 złotych. Kapitan samolotu nie zezwolił na zabranie dziecka na pokład, w związku z czym obie zrezygnowały z lotu.

Z podobnymi konsekwencjami spotkała się Polska wybierająca się do Wielkiej Brytanii. Ona również złamała zasady przebywania na kwarantannie. Kobieta nie opuściła terytorium Polski i dodatkowo została ukarana mandatem w wysokości 300 zł.

Niezależnie od nałożonych grzywien, funkcjonariusze poinformowali o wszystkim Państwową Inspekcję Sanitarną oraz odpowiednie jednostki Policji.

Mając na uwadze zbliżający się sezon wakacyjny, Straż Graniczna apeluje, aby osoby planujące podróż zagraniczną upewniły się, czy nie został nałożony na nie obowiązek odbycia izolacji domowej lub kwarantanny. Osoby objęte izolacją w warunkach domowych lub kwarantanną mają obowiązek przebywania pod wskazanym adresem oraz stosowania się do zaleceń służb sanitarnych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj