Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kwarantanny i nauczanie hybrydowe w Jastrzębiu-Zdroju

Facebook Twitter

3 oddziały z Przedszkola nr 16 w Jastrzębiu od wczoraj (15.10.) na 10-dniowej kwarantannie; od poniedziałku (12.10.) jedna klasa z Zespołu Szkół Zawodowych.

Tak wygląda na dziś (16.10.) sytuacja w jastrzębskich placówkach oświatowych. Pomimo braku rozporządzenia w magistracie mają już plan, jak od poniedziałku (19.10.) ma wyglądać nauczanie hybrydowe w szkołach ponadpodstawowych:

Póki co szkoły  średnie będą pracowały tak, iż w cyklu tygodniowym będą zmieniały się klasy. Co oznacza, że hipotetycznie zakładając, że w pierwszym tygodniu klasa „A” jest w trybie nauczania zdalnego, natomiast w tym samym czasie klasa „B” pracuje i uczy się stacjonarnie. W następnym tygodniu „B” przechodzi w tryb zdalny, a „A” wraca do szkoły. Wyjątek stanowi Zespół Szkół nr 6, gdzie każda z klas będzie podzielona na dwie grupy, które będą naprzemiennie uczyły  się zdalnie.

wyjaśnia Izabela Grela z Urzędu Miasta w Jastrzębiu. Nauczyciele będą pracować ze szkół. Oczywiście te ustalenia mogą się zmienić w zależności od tego, co zostanie zapisane w rozporządzeniu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022