Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kwesta na rzecz Jastrzębskiego Hospicjum. Na cmentarzach tradycyjnie 1 listopada

Facebook Twitter

Kwesta na cmentarzach tradycyjnie 1 listopada. W Jastrzębiu- Zdroju po raz kolejny zbierane będą pieniądze na rzecz Jastrzębskiego Hospicjum. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na niezbędny sprzęt i środki medyczne potrzebne w opiece nad osobami w terminalnym stadium choroby nowotworowej. Zbiórka prowadzona będzie w Dniu Wszystkich Świętych od godz. 8.00 do 16.00. Zbierać pieniądze będzie około 300 wolontariuszy.

Fot. mat. nadesłane

Tym razem w akcję zaangażowanych jest około 300 wolontariuszy, zarówno młodzież jak i osoby dorosłe. Wszyscy oni wyposażeni będą w identyfikatory imienne ze zdjęciem oraz oznaczone puszki. Jastrzębskie Hospicjum utrzymuje się wyłącznie z darowizn, zbiórek publicznych oraz odpisów podatkowych w ramach akcji „Podaruj swój 1%”, a wolontariusze opiekujący się na co dzień chorymi robią to społecznie.

mat. nadesłane

Grażyna Kuczera: Już teraz serdecznie dziękujemy za każde wsparcie naszych inicjatyw. Dzięki otwartości serca i hojności wielu ludzi jesteśmy w stanie opiekować się osobami ciężko chorymi już od 30 lat. Zasługą naszych darczyńców jest także możliwość rozwoju naszego Hospicjum. W tym roku kupiliśmy zabudowaną nieruchomość z przeznaczeniem na nową siedzibę i magazyny sprzętu, które tak bardzo są nam potrzebne. Trwają prace projektowe. Mam nadzieję, że do nowych pomieszczeń będziemy mogli Was zaprosić w przyszłym roku

– mówi Grażyna Kuczera, prezes Stowarzyszenia. Więcej zdjęć:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023