Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

KWK Budryk: Pożar metanu. Trwa akcja ratunkowa [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Do pożaru metanu doszło dzisiaj (02.07.) w KWK Budryk w Ornontowicach.

fot.D.Lach/ mat.prasowe JSW

Aktualizacja godzina 14:15

Jak informuje nas rzecznik prasowy Jastrzębskiej Spółki Węglowej Sławomir Starzyński –

Do zdarzenia doszło około godziny 11.20. Miało miejsce krótkotrwałe zapalenie metanu,

To zdarzenie miało miejsce na poziomie 1290 metrów. 3 osoby zostały lekko poszkodowane, są to niegroźne poparzenia. Poszkodowani zostali przewiezieni karetkami do szpitali w Knurowie i Rudzie Śląskiej. Innych poszkodowanych nie było z rejonów, w których doszło do zapalenia, ewakuowano 94 osoby. Ewakuowani górnicy nie musieli używać aparatów ucieczkowych. Wydobycie w ścianie zostało wstrzymane. A przyczyny będą zbadane przez specjalną komisję.

Jak informuje JSW pokład 1290 jest najgłębszym w Polsce.

Pisaliśmy wcześniej:

3 górników rannych w pożarze metanu w Kopalni Budryk w Ornontowicach. Do zdarzania miało dojść około 12.30 około 1200 metrów pod ziemią. Z bardzo wstępnych informacji wynika, że ich stan nie jest na tyle poważny, by musieli zostać zabrani przez wezwane na miejsce śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wydobycie z pobliskiej ściany zostało wstrzymane, a załoga wycofana. Na razie nie wiadomo dlaczego doszło do zapalenia się metanu.

Do zdarzania doszło najprawdopodobniej około południa. Rzecznik prasowy Jastrzębskiej Spółki Węglowej nie chciał na razie potwierdzać tych informacji, jak jedynie potwierdził, doszło w kopalni do zdarzenia, ale sam zbiera informacje w tym temacie.

Nieoficjalnie dowiadujemy się o 3 rannych górnikach. Do sprawy będziemy wracać.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj