Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

KWK Pniówek Pawłowice: Ratownicy pracują przy uzupełnianiu tamy przeciwwybuchowej

Facebook Twitter

Akcja ratownicza trwa, ale prace ratowników koncentrują się na uzupełnianiu tamy przeciwwybuchowej - mówi Sławomir Starzyński, rzecznik prasowy Jastrzębskiej Spółki Węglowej. 4 ofiary śmiertelne to ostatnie tragiczne informacje z Pawłowic.

Tuż po północy w KWK Pniówek doszło do wybuchu metanu, 42 osoby zostały ranne, 21 z mniejszymi obrażeniami trafiło już do domów, pozostali leczeni są w szpitalach w regionie.

Sławomir Starzyński: Warunki pod ziemią się ekstremalnie trudne

– dodaje Starzyński.

Sławomir Starzyński: To był kwadrans po północy, doszło do wybuchu i później do pożaru metanu albo najpierw był pożar, a później wybuch. Na razie tych konkretnych informacji nie mam, natomiast, jeżeli chodzi o grupę ratowników, z którą przez jakiś czas straciliśmy kontakt, to była grupa siedmiu osób i to była grupa, z którą straciliśmy kontakt po wtórnym wybuchu metanu. Wszystkie ofiary to są pracownicy kopalni Pniówek. Ja rozumiem, że państwo chcecie ustalić, kto z tych pracowników był ratownikiem, kto był górnikiem- takich informacji jeszcze nie mamy.

Moje myśli i modlitwy są z rodzinami zmarłych górników KWK Pniówek. Wciąż toczy się walka o odnalezienie zaginionych. Jestem w stałym kontakcie z wojewodą śląskim

-napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Premier ma pojawić się w Pawłowicach wczesnym popołudniem.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj