Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

KWK Pniówek: Testy także dla firm zewnętrznych

Facebook Twitter

Pracownicy firm zewnętrznych KWK Pniówek będą przebadani. To około 2 tysiące osób - dowiedziało się Radio 90. To pierwsza oficjalna decyzja o tym, aby prócz górników zatrudnionych bezpośrednio w spółce badać także tych którzy pracują w firmach przykopalnianych.

fot. www.pawlowice.pl

O tym, że jest taka potrzeba pisali do nas pracownicy tych firm, podkreślając, że pracują w tych samych miejscach, kontaktują się z górnikami i nikt ich nie bada.

W końcu JSW jako pierwsza spółka węglowa podjęła decyzję o poddaniu badaniom wszystkich, którzy pracują w KWK Pniówek. Mówi Katarzyna Jabłońska- Bajer z wydziału komunikacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej:

Badaniom poddawani są wszyscy pracownicy kopalni Pniówek, 5 tysięcy załogi własnej i 2 tysiące pracowników firm zewnętrznych. Wszyscy będą traktowani tak samo, ponieważ są tak samo narażeni. Więc oni również są poddawani badaniom i będą mogli wejść na teren kopalni kiedy okaże się,  że są zdrowi.

W pozostałych kopalniach JSW pracownicy firm zewnętrznych nie są badani. Podobnie jest także w kopalniach należących do Polskiej Grupy Górniczej. Tam pracownicy takich firm nie są poddawani testom.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj