StartWiadomości Wiadomości dnia

Laboratorium reklamy w Ekonomiku [FOTO]

Wyremontowane i wyposażone w specjalistyczny sprzęt i urządzenia pomieszczenia zostały dziś oficjalnie oddane do użytku. W uroczystości uczestniczyli starosta Grzegorz Swoboda, dyrektorzy innych szkół podległych powiatowi, zaproszeni goście oraz nauczyciele i uczniowie.

Za przeprowadzenie inwestycji zgromadzonym przedstawicielom powiatu oraz nauczycielom i nieobecnym na uroczystości osobom podziękował dyrektor ZSE Paweł Ptak. Podczas prezentacji pracowni uczniowie zaprezentowali się w trakcie ćwiczeń przedmiotowych. Laboratorium jest wyposażone w 17 komputerów stacjonarnych z monitorami LED, laptop, ploter drukujący wielkoformatowy, wielofunkcyjną kopiarkę cyfrową, stół bezcieniowy, sprzęt fotograficzny (m.in. cyfrowa lustrzanka, zestaw lamp błyskowych i oświetleniowych), projektor.

Do pracowni zakupiono także wyposażenie meblowe. Laboratorium będzie służyło uczniom kształcącym się na kierunku technik organizacji reklamy. Modernizacja i doposażenie pracowni reklamy kosztowało ponad 280 tysięcy. Inwestycja w ZSE w Raciborzu została sfinansowana ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektów „Nowoczesne pracownie do praktycznej nauki zawodów w Powiecie Raciborskim” i „Podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w Powiecie Raciborskim – CKZiU nr 1 w Raciborzu”, a także ze środków własnych powiatu i szkoły.

Zostaw komentarz