Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Laptopy dla uczniów w Raciborzu. Sprzęt mają już uczniowie w pięciu szkołach

Facebook Twitter

Laptopy dla uczniów w Raciborzu już są i trafiają do rąk uczniów klas czwartych. Na chwilę obecną laptopy są już w pięciu szkołach.

Laptopy dla Uczniów z Raciborza

Laptopy dla uczniów w Raciborzu już są. Do miasta dotarło właśnie 418 nowych i bezpłatnych laptopów dla uczniów klas 4. Sprzęt komputerowy przekazywany jest w  ramach rządowego Programu „Laptop dla ucznia”. Jako pierwsi komputery odebrali uczniowie Szkoły Podstawowej numer 15. Na chwilę obecną sprzęt przekazano także do Szkoły Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich, Szkoły Podstawowej nr 4 im. Ks. Stefana Pieczki, Szkoły Podstawowej nr 13 im. Stanisława Staszica oraz Szkoły Podstawowej nr 18 im. Książąt Raciborskich.

Nowe laptopy pomogą młodym raciborzanom przede wszystkim w nauce oraz w rozwijaniu talentów i kompetencji cyfrowych. Ponadto umożliwią łatwiejszy dostęp do kursów, e-booków i innych materiałów, które mogą przyczynić się do efektywnego rozwijania umiejętności i zainteresowań czwartoklasistów

-podkreślali urzędnicy przekazując nowy sprzęt.

Program „Laptop dla ucznia” to rządowa inicjatywa, której celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych. To dziś tak fundamentalne umiejętności jak czytanie, pisanie, dodawanie, odejmowanie, mnożenie czy dzielenie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024