Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Laserowy paintball – szalona zabawa dla każdego!

Facebook Twitter

To może stać się hitem wszystkich tegorocznych imprez! Idealna atrakcja na przyjęcia urodzinowe, integracyjne, wieczory kawalerskie i panieńskie. W Rybniku od tygodnia działa Laserowe Centrum Rozrywki "LaserHouse". Laserowy paintball to zabawa, która poważnie wciąga!

Laserowa strzelanka w futurystycznych dekoracjach – to najkrótszych z możliwych wstępów do tematu. Na szczęście zagadnienie szerzej omówił Rafał Ditrich, współwłaściciel centrum LaserHouse:

Nazwa tej atrakcji to lasertag i w zasadzie nie ma to nic wspólnego z paintballem, bo nie ma ani farby ani kulki, ale określenie „laserowy paintball” została stworzona, żeby jakoś nakierunkować ludzi, samo słowo laser niewiele mówi. Bardziej bym tą atrakcję porównał do kręgli czy tego typu rzeczy niż do tradycyjnego paintballa.

Radio 90: Ale strzelamy do siebie…

Tak, strzelamy. Co prawda nic oprócz wiązki lasera nie leci, nie boli i nie brudzi.

Radio 90: Jest specjalny labirynt, takie miejsce, w którym drużyny się ścigają…

Tak, to znaczy mamy wiele scenariuszy gier. Może to być gra drużynowa, można grać solo. Ten labirynt – my to nazywamy areną, tak jak miejsce, gdzie walczyli gladiatorzy. On jest wykreowany w stylu gier komputerowych. Arena w Rybniku jest w takim bardzo futurystycznym stylu, masa ultrafioletów, wszystkie ścianki pomalowane są na takie różne fluorescencyjne figury. Wszystko świeci, do tego oczywiście trochę dymu na arenie. Także te lasery, jak strzelamy, widać jak na Gwiezdnych Wojnach. Mamy odpowiedni podkład muzyczny, wszystko wprawia w taki futurystyczny klimat.

Na razie jednocześnie grać może 12 zawodników, ale…

Niebawem zwiększymy to do 18 lub 20 osób. Każdy dostaje taką kamizelkę, połączoną razem z pistoletem, to sobie świeci i odpowienio reaguje na strzały, kiedy zawodnik zostanie trafiony przez przeciwnika. Wtedy jest parę sekund kary, te punkty się wtedy odejmują. Osoby, które nie grają, mogą obserwować punktację w czasie rzeczywistym na ekranach lokalu, a gracze mają wyświetlacz na broni i też wiedzą, jaką pozycję zajmują. Bo tak jak wspomniałem – scenariuszy mamy wiele: może to być gra na punkty, może to być gra polegająca na wyeliminowaniu przeciwnika, można limitować ilość żyć amunicji, wówczas zawodnicy muszą się udać do specjalnych baz i tam się doładowywać. Dokładnie tak jak w grach komputerowych.

Skąd wiadomo, że ktoś został wyeliminowany z gry?

Jak trafimy, kamizelka się wyłącza, tam się pojawia punktacja, gracz zostaje wyłączony na pięć sekund, musi odczekać, a po tej krótkiej chwili może wracać do gry. Kiedy mamy limitowaną ilość żyć i amunicji, to nie oznacza, że kończymy przedwcześnie grę, tylko musimy udać się do bazy i doładować. Także czas gry jest stały. Jest jeden taki scenariusz, to już dla bardziej doświadczonych graczy, gdzie faktycznie tak jest, ale nie po jednym trafieniu, tylko po czterdziestu. Natomiast we wszystkich pozostałych przypadkach one zależą po prostu od ilości żyć, które mamy. Jeżeli mamy pięć żyć i zostaniemy trafieni pięć razy, to musimy udać się do bazy i doładować, ale to zajmuje chwilkę, ale też jest takim fajnym elementem, nawiązującym do gier komputerowych.

Radio 90: Drużyny są dwie, tak – zielona i czerwona?

Może być również scenariusz, gdzie zawodnicy grają każdy na każdego i wtedy wszystkie kamizelki świecą na czerwono.

Zanim wejdziemy na arenę, można poćwiczyć:

Każda gra zaczyna się od 10-minutowego szkolenia, podczas którego każdy przechodzi podstawowy instruktaż. Omawiamy podstawowe zasady bezpieczeństwa, parę słów wprowadzenia i oczywiście instruktaż samej obsługi broni oraz kilka takich porad, jak grać, żeby wygrać. Potem gra trwa 20 minut, także jedna sesja trwa pół godziny.

To jest zabawa tak naprawdę dla każdego. Nie ukrywam, że największym powodzeniem cieszy się wśród dzieci, tutaj dzieci od 7 roku życia mogą u nas grać. Idealne miejsce na urodziny. Mówię na podstawie doświadczenia, ponieważ takie obiekty mamy już w Katowicach i Sosnowcu i cieszy się to dużym powodzeniem. Ale dorośli jak najbardziej również też. Robimy imprezy firmowe, klienci indywidualni przychodzą, praktycznie mieliśmy już graczy 5- czy 6-letnich, a mieliśmy też i 80-latka i praktycznie gra nie miała końca. Po jednej rozgrywce – gramy dalej.

Ile kosztuje taka zabawa?

Nie jest droga, moim zdaniem, oczywiście każdy ma prawo do własnej opinii. Cena takiej gry, od osoby, waha się od 12 do 20 złotych, w zależności od tego kiedy: w tygodniu do godziny 17.00 jest taniej, drożej jest w weekendy.

Radio 90: To miejsce trzeba sobie wcześniej zarezerwować?

To znaczy, tak jak wszędzie, nie ma reguły. Natomiast jest możliwość rezerwacji telefonicznie lub internetowo. W internecie można można podejrzeć rezerwacje innych graczy, bo wiadomo – można przyjść w dwie osoby, ale lepiej się gra, jak tych osób jest więcej i wtedy można się dopisać, znaleźć sobie odpowiedniego przeciwnika. Oczywiście można przyjść tak z ulicy, szczególnie teraz, kiedy dopiero otworzyliśmy, więc wiadomo, że nie ma takiego obłożenia, ale zawsze najlepiej zadzwonić, wtedy jest gwarancja, że nie będziemy czekać.

Radio 90: Na pewno się tu nie zgubimy, poradzimy sobie…

To labirynt, oczywiście, ale nie taki od punktu A do punktu B, tylko są to ścianki w postaci przeszkód. Zresztą po grze widzimy, ile kamizelek wróciło, a ile nie, więc, jeśli ktoś nie wrócił to na pewno go znajdziemy.

– rozmawiała Monika Sokołowska. Laserowe Centrum Rozrywki „Laserhouse” znajduje się na II piętrze domu handlowego przy ulicy Chrobrego 6 w Rybniku, niedaleko urzędu miasta. Od poniedziałku do środy w popołudniowych programach Radia 90 rozdajemy Wam grupowe wejściówki do LaserHouse.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2024